ממי מפחד גיא פלג?

כתב ערוץ 2 חושף קונספירציה בתוך המשטרה סביב חקירת עמנואל רוזן אבל מפחד לומר מי מאחוריה.

גיל רונן , י"ז באדר ב תשע"ד

עמנואל רוזן
עמנואל רוזן
פלאש 90

ממי מפחדים הכתב המשפטי של ערוץ 2, והעתונאי הוותיק ניסים משעל?

השניים נתנו לצופיהם מופע יוצא דופן בתוכניתו האחרונה של משעל בערוץ 2, "משעל השבוע" שהוקדשה ברובה לסגירת התיק נגד העתונאי עמנואל רוזן, אשר הואשם בהטרדה מינית.

פלג סיפר כי את פרשת עמנואל רוזן חקרו שני ניצבים במשטרה, ולא קצינים בדרג נמוך יותר כנהוג. "ניסיתי לברר”, אמר פלג הנסער, "האם מדובר פה בחקירה נגד יצחק אברג'יל או בני סלע? למה צריך שני ניצבים?"

לדברי פלג, הוא הגיע לקצינים "הבכירים ביותר" והם אמרו לו: "מנסים להשתלט על החקירה. אתה שומע טוב ניסים? מנסים להשתלט על החקירה. מנסים להוציא את צוות החקירה מהכיוון שלו. אנחנו צריכים בכוחותינו אנו לבודד את צוות החקירה".

"עכשיו אתה יכול להניח – מי מנסה להשתלט על החקירה", אמר למשעל.

"מי?", שאל משעל בחזרה.

השניים ניהלו פינג פונג קצר בו כל אחד שאל את השני "מי?" אבל אף אחד לא העז לענות, בקטע מדאיג ומשעשע כאחד שהועלה ליוטיוב.

המקרה של רוזן גרם לטלטלה בקרב בכירי העתונאים בישראל משום המעורבות הישירה והבוטה של תא העיתונאיות, גוף חדש יחסית המאגד חלק מהעיתונאיות ואשר פועל נגד עיתונאים גברים החשודים בהתנהגות מינית פסולה.

במהלך הדיון אצל משעל עלה שוב ושוב שמו של תא העיתונאיות, אשר מבקריו טוענים כי הוא מנהל משפטי שדה ומחסל את קורבנותיו ישירות דרך התקשורת, גם כאשר אין הוכחות משפטיות לעבירות ואפילו לא הוגשו תלונות במשטרה. חברות התא אף האשימו את רוזן באונס, במהלך שידוריהן בעניינו.

ניר אפשטיין, עורך דינו של רוזן, אמר בדיון כי התנהלות תא העיתונאיות היא בגדר "בריונות" וכי זהו "דור ראשון שבו המכשפות צדות” ו"לשפוך כל אפשרות שתהיה פה חברה. זה בכלל לא מתחלק לנשים וגברים, ולא בנות מסכנות וגברים אלימים".

"התיק הזה הוא תא העיתונאיות שחרגו מכל מעמד עיתונאי בשם אג'נדה מזוייפת", טען. "ארבעים שוטרים, ביזבזו את הזמן של יאח"ה ברמת איומים שהוקלטו, והגישו תלונות למח"ש, על זה שאיימו על נשים לבוא להתלונן. על זה שסיפרו להן שהן לא מבינות שנעשתה בהן עבירה. על זה שלאחת אמרו שיקחו את הילדים שלה אם היא לא תתלונן. תתחיל לפחד".

ניתן לצפות בדיון כולו כאן.

עוד טוענים המבקרים כי התא יוצר אווירת טרור בקרב העיתונאים, ומצביעים על העובדה שהוא הוקם ע"י פעילת שמאל ידועה.

אז מהו הגוף האימתני שמסוגל להשתלט על חקירות משטרה, ומאלץ את המפכ”ל למנות שני ניצבים לרכז חקירה פשוטה יחסית, בכדי למנוע את הטייתה? ומה שם הקבוצה שכולם – אפילו עיתונאים ותיקים כמו גיא פלג וניסים משעל – חוששים לומר את שמה, ממש כמו שתושבי שכונת פשע חוששים לומר את שמה של הכנופיה החזקה בעיר? אנחנו יודעים. ומה אתם אומרים? מי?