דיסקין: הליכוד "נבוב", הבית היהודי "לאומני"

ראש השב"כ לשעבר במתקפה על הקואליציה: ימין רדוד שנשלט על ידי מתלהמים, שכרתו ברית עם 'יש עתיד' - שרוקנה מתוכן את 'השוויון בנטל'.

ניר הר זהב , י"ט באדר ב תשע"ד

יובל דיסקין
יובל דיסקין
שלום ענסי

דיסקין מתוסכל? ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין תוקף הבוקר (שישי) את מפלגות הקואליציה ומאשים אותן בהפקרת המדינה.

"המרכז השפוי מפקיר את המדינה למפלגה נבובה של ימין רדוד (ליכוד) הנשלטת על ידי חבורת מתלהמים קיצונים שכרתה ברית עם מפלגת יש עתיד – זו שחרתה על דגלה את 'השוויון בנטל' ורוקנה אותו מתוכנו – ועם מפלגת הבית היהודי הדתית־לאומנית, שבעיניה אחדות האדמה חשובה מאחדות העם, ועם מפלגת ישראל ביתנו, שהאידאולוגיה שלה נקבעת בהתאם לצרכיו של אדם אחד, איש סודם של אוליגרכים מפוקפקים, שחמק בעור שיניו מידו הקצרה של החוק ומאז הפך (כביכול), לרודף השלום המתון שבין אנשי הימין בממשלה הנוכחית", כותב דיסקין בטור בעיתון "ידיעות אחרונות".

"בעיניי ובעיני רבים שאני משוחח עימם, זו מדינה שאיבדה חזון, כיוון ודרך, שהנהגתה הנוכחית חשה ביטחון עצום כי אינה מאוימת גם כשהיא מובילה אותנו אל עברי פי פחת מדיני, חברתי וכלכלי", כתב.

עוד כותב דיסקין "מצד אחד אני אופטימי, כי גם היום המרכז הציוני והשוליים השפויים שלו מימין ומשמאל הם עדיין הרוב הגדול במדינה. מצד שני אני פסימי, כי אותו מרכז שעליו אני מדבר הוא רוב דומם מנומנם או "ישן" ברובו, הרואה כיצד גונבים לו את המדינה מתחת לידיים - ושותק. על מנת שיתחולל שינוי משמעותי בכיוון שאליו אנו הולכים, חייב להתבצע תהליך של איחוד כוחות של כל מפלגות ותנועות המרכז".

בעבר כבר התייחסה לשכת ראש הממשלה להתקפותיו השונות של דיסקין נגד נתניהו, "ראש הממשלה לא יושפע מאמירות ממוחזרות, וגם לא מהטפות מוסר מתחסדות שנובעות מתסכול אישי של מי שרצה לקבל מנתניהו את תפקיד ראש המוסד ולא קיבל".