חב"ד קטמנדו: חשש מהשביתה

בחב"ד קטמנדו חוששים כי השביתה הגדולה במשרד החוץ תפגע במצרכי החג שאמורים להגיע. "בכל מקרה פסח כמתוכנן", מדגיש הרב חזקי ליפשיץ.

יוני קמפינסקי , כ"ב באדר ב תשע"ד

הרב חזקי ליפשיץ
הרב חזקי ליפשיץ
העיתון בשבע

שליח חב"ד בקטמנדו, הרב חזקי ליפשיץ, מספר לערוץ 7 כי השביתה של משרד החוץ עלולה לפגוע בהכנות לליל הסדר המסורתי הנערך בעיר כמידי שנה.

ליפשיץ מציין כי השביתה מונעת לפי שעה את הגעתה של מכולה עם מצרכי ליל הסדר לנפאל. הוא מציין עם זאת, למרות העיכובים והבעיות, נעשה מאמץ גדול לקיים את הסדר כמתוכנן, כאמור תוך מאמץ גדול. 

ליפשיץ מציין כי נבדקת האפשרות להקים במקום מאפיית מצות מאולתרת. לדבריו, הרשויות מחייבות אותם בעלויות גבוהות בשל עיכוב המכולה בהודו.

"אנחנו מקווים שוועד עובדי משרד החוץ יאשר לשגרירות בנפאל לטפל במכולה לטובת אלפי היהודים הישראלים שמתוכננים לקיים את מצוות הסדר בבית חב"ד קטמנדו".

עובדי משרד החוץ הישראלי החריפו אתמול את עיצומיהם, לראשונה בתולדות ישראל, נסגרו כל 103 שגרירויותיה ברחבי העולם.

במסגרת מאבקם מול משרד האוצר, נעזרו הבוקר העובדים בהסתדרות כדי להביא משאית זבל ולהציב אותה מול הכניסה לבניין. המנכ"ל נסים בן שטרית לא הורשה להיכנס, ושר הביטחון משה יעלון החליט לבטל את ביקורו באיטליה בשבוע הבא.

אתמול אמר שר החוץ אביגדור ליברמן כי השביתה מהווה "החלטה אומללה של ועד העובדים, המראה על איבוד עשתונות. אלה צעדים בלתי אחראיים הבאים על חשבון אזרחי המדינה, ותוך כדי התנהלות מגעים מול משרד האוצר למהלך של גישור. אין תועלת בצעד הזה, והוא רק גורם ליותר נזק לעובדים".