דלעות הענק של חקלאי עין יהב

חגיגה בערבה: חקלאי עין יהב גידלו דלעות ענק שמגיעות לאורך של למעלה ממטר ומשקלן מגיע עד 40 ק"ג.

ידידיה בן אור , כ"ב באדר ב תשע"ד

הדלעות המיוחדות
הדלעות המיוחדות
צילום: רמי שדה

החקלאים רמי שדה ושוני גל מעין יהב שבערבה גידלו השנה דלעות ענק, תוך שהם נעזרים בתנאי מזג האוויר המצוינים בערבה, בשמש שמאירה כמעט בכל ימי החורף ובמי ההשקיה המיוחדים כדי להגיע לגודל הענק.

בניגוד לדלעות הנפוצות, בדלעות הענק של עין יהב אין אויר ולכן משקלן גדול במיוחד.

מחירה של דלעת בודדת מגיע למעל 100 שקל, אולם הן לא נמכרות ישירות לצרכנים אלא מועברות למפעל חיתוך והן משווקות ברשתות ובחנויות כשהן חתוכות וארוזות.

רמי שדה, אגרונום אגודת "יופי של ירקות" של חקלאי עין יהב, אמר שבעקבות ההצלחה יורחב בשנה הבאה הגידול של דלעות ענק וזאת כחלק מפיתוח של סוגי ירקות חדשים ומבוקשים.

לחקלאי עין יהב יש ניסיון בטיפוח ירקות מיוחדים. לפני כשנה גדל בעין יהב הפלפל הגדול בעולם, שצמח למשקל של כ-600 גרם. בשל קוטרו הוא לא הצליח לעבור במערך המיון של בית האריזה במושב.

הירקות בעין יהב גדלים במבנים סגורים ומוגנים של חממות, בתי רשת ומנהרות. המים להשקיה הם משאיבה מקומית בלבד ברמת מליחות גבוהה יחסית למים בשאר הארץ, שתורמת לאיכות ולטעם המיוחד של הירקות.

המגדלים מגנים על הירקות בשיטות מיוחדות של הדברה ביולוגית עם חרקים טורפים כדי לצמצם את השימוש בחומרי הדברה ומערך של בדיקות מעבדה. הגידול מתבצע במשך 11 חודשים בשנה בלבד, כשההפסקה נועדה לחיטוי מוחלט של השטח והתחלה חלקה של העונה החדשה.

אגודת חקלאי עין יהב נמצאת במהלך של הגדלת סל המוצרים וזמינותם לאורך כל השנה באמצעות צרוף מגדלים פרטיים וקיבוצים מכל רחבי הארץ לשיווק משותף. לדברי מנכ"ל האגודה, דניאל לב, איחוד הכוחות טוב הן לחקלאים שמגיעים מאוחדים לשוק, לרשתות ששמחות לעבוד מול גורם אמין וגדול ולצרכנים שמקבלים ירקות באיכות ופיקוח בריאותי מחמיר.