פסח בעכו: מבצע החסד של גרעין 'אומץ' יצא לדרך

מתנדבי מרכז החסד של הגרעין התורני בעכו יאספו ויחלקו בערב הפסח כ-1,000 סלי מזון למשפחות נזקקות, קשישים וחולים תושבי עכו.

עדו בן פורת , כ"ב באדר ב תשע"ד

מרכז החסד של גרעין 'אומץ' עכו
מרכז החסד של גרעין 'אומץ' עכו
יח''צ

מרגישים את פסח באוויר: חברי הגרעין התורני 'אומץ' בעכו הכריזו על פתיחת מבצע החסד הגדול שמפעיל הארגון לקראת החג.

במהלך חג הפורים חילקו מתנדבי מרכז החסד מאות חבילות מזון לנזקקים כחלק ממצוות היום 'מתנות לאביונים', וכעת הפנים קדימה.

מהשבוע ועד לערב ליל הסדר ישתתפו מתנדבי 'מרכז החסד', מפעל החסד שהקימו חברי גרעין 'אומץ' בעכו, במבצע עירוני נרחב יחד עם עשרות מתנדבים, ביניהם חברי הגרעין, חניכי תנועות הנוער, חיילים בבסיסי צה"ל, תלמידים בבתי הספר, ארגוני מתנדבים ותושבים רבים במבצע לוגיסטי לאיסוף מוצרי מזון ותרומות בנקודות שונות בעיר, במטרה לחלק בערב הפסח כ-1,000 סלי מזון למשפחות נזקקות, חולים וקשישים תושבי עכו.

מרכז החסד של 'אומץ' מופעל כולו על ידי מתנדבים. במסגרת פעילות המרכז מחולקות מדי שבוע מאות חבילות מזון למשפחות נזקקות ומחולקים כ-500 כריכים לתלמידים בבתי הספר ברחבי העיר. את המרכז מנהל דודו עבדי אשר קיבל את תואר יקיר העיר עכו על עשייתו רבת השנים למען תושבי העיר. 

לדברי ישי רובין מנכ"ל הגרעין, "מבצע החסד של הגרעין בשיתוף גופים עירוניים חשובים הוא מסורת חשובה שבזכותה מצליחים אלפים מתושבי עכו לחגוג את הפסח עם חיוך, זהו מבצע מיוחד במסגרתו דתיים, חילוניים, צעירים, מבוגרים, תלמידים, חניכי תנועות נוער, חיילים – כולם ביחד משלבים כוחות למען המטרה- חג שמח לכל משפחה ומשפחה בעיר עכו.

"אני קורא לכל מי שיכול לסייע – בתרומות מוצרי מזון ותרומות כספיות, באיסוף מוצרים, באריזה, בחלוקה ובכל חלק מהמבצע, להצטרף עמנו למשימה, כי כולנו חייבים להתגייס ולסייע לכל אחד לחגוג את הפסח בכבוד", הוסיף רובין.