"אנשים מיוחדים באמצע הדרך"

סיעת הבית היהודי מקיימת היום סיור בצפון. הסיעה סיירה בבתי ילדים של "אמונה" ובפרויקט "לאורו נלך" בעיר עפולה.

חזקי ברוך , כ"ג באדר ב תשע"ד

השר בנט עם ילדי "אמונה"
השר בנט עם ילדי "אמונה"
דוברות הבית היהודי

סיעת הבית היהודי קיימה היום (שלישי) סיור בצפון.

הנקודה הראשונה של הסיור הייתה בעפולה – שם יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט, יו"ר הסיעה, ח"כ איילת שקד, חברי הכנסת של הסיעה ומנכ"ל המפלגה, ניר אורבך, נפגשו תחילה עם פעילי המפלגה בעיר, ובראשם חבר מועצת העיר, חביב פרץ.

לאחר מכן הם שמעו סקירה מיו"ר אמונה, ליאורה מינקה, וממנכ"ל הארגון, דוד הדרי, על פעילות הארגון בעיר, ובכלל על פעילות בתי הילדים והפנימיות שהארגון מפעיל.

אחד הסיפורים המופלאים שנשמעו, ואותם בנט הגדיר כ"אנשים מיוחדים באמצע הדרך" היה סיפורה של חופית טרבלסי, שהתחנכה בכפר ילדים ונוער נווה מיכאל. אמה היתה אישה קשת יום ואביה היה מכור לסמים קשים וריצה מאסרים לסירוגין. במשך השנים אביה השתקם מסמים ואף הקים משפחה והרבה מזה בזכותה.

היא זכתה לעבור במסגרות של "אמונה" שלדבריה גילו את הקשיים והיכולות שלה. כיום היא מדריכה בפנימיית נווה מיכאל, נשואה ואם לשניים. בנוסף היא סטודנטית למדעי החברה ועושה התמחות בקרמינולוגיה עם המשך לתואר שני בעבודה סוציאלית.

לביקור הגיעו גם בני משפחה, יזמים צעירים, שהקימו מאפייה בעיר לפני שנה. הם באו להודות לשר בנט על מענק שהם קיבלו ממשרד הכלכלה במסגרת הסוכנות לעסקים קטנים על הקמת עסק. הם באו להראות לחברי הסיעה את מטעמי המאפיה. כמובן שבנט סירב לאכול בנימוס, בשל הדיאטה שהוא מצוי בה.

בהמשך, הסיעה סיירה בפרויקט "לאורו נלך" בעפולה שמוביל התנדבות של תלמידי כיתות י"ב.