ביהמ"ש: דיון במכירת מקור ראשון - ביום ראשון

עד לדיון דורש השופט מהנאמן לקבל הבהרות בנוגע למספר סוגיות, ביניהן הניסיונות להביא למכירת "מעריב" ושמירת זכויות העובדים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ה באדר ב תשע"ד

ירכוש. אדלסון
ירכוש. אדלסון
צילום: פלאש 90

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, דוד מינץ, קבע ליום ראשון הקרוב בשעה 13L30 בצהריים את הדיון בבקשת הנאמן שמונה לעיתונים "מקור ראשון" ו"מעריב" ואתר NRG, לאשר את מכירת מקור ראשון ו-NRG לחברת ישראל היום.

השופט ציין בהחלטתו הקצרה, כי יש לדאוג לזמן את כל הצדדים הרלוונטיים לדיון, כולל את נציגי העובדים בכלי התקשורת הרלוונטיים. מנגד קבע השופט, כי אין לזמן את נציג הממונה על ההגבלים, משום שהממונה איננו כפוף בהחלטותיו לבית המשפט.

עוד קבע השופט, כי על המפרק להבהיר מה נעשה בנוגע לניסיונות למכור את העיתון "מעריב", וכן לתת את הדעת לזכויות העובדים אשר אמורים להיות מפוטרים הלכה למעשה.

רו"ח חן ברדיצ'ב, הנאמן שמינה בית המשפט המחוזי בירושלים לעיתונים "מקור ראשון" ו"מעריב" ולאתר האינטרנט "NRG", הגיש אמש לבית המשפט את המלצתו למכירת "מקור ראשון" ו-"NRG" לחברת "ישראל היום", כך מדווח אתר "העין השביעית".

מדובר בחברה המוציאה לאור את העיתון "ישראל היום", ואשר נמצאת בבעלות המיליארדר היהודי-אמריקני שלדון אדלסון, מקורבו של ראש הממשלה נתניהו.

לאחר תהליך של "התמחרות", במהלכו ניסה איש העסקים אלי עזור, בעליו של העיתון "ג'רוזלם פוסט" להשוות את הצעתו להצעה המקורית של ישראל היום, הציעה החברה לשלם 14 מיליון שקלים עבור מקור ראשון ו-3 מיליון ש"ח עבור האתר.

בנוסף התחייבה ישראל-היום בהצעתה להעסיק 114 מ-120 עובדי ההנהלה והמערכת העיתונאית של "מקור ראשון" לתקופה של לפחות 12 חודשים. כמו כן התחייבה החברה להעסיק 90% מהפרילנסרים של העיתון ואת כל 220 עובדי ההפצה לתקופה דומה.

לגבי אתר nrg התחייבה ישראל-היום להעסיק 5 מ-17 העובדים לתקופה של שנה.

"לאחר עיון בהצעות שהוגשו עלה כי הצעתה של ישראל-היום לרכישת פעילות העיתון 'מקור ראשון' ולרכישת פעילות אתר האינטרנט nrg עלתה על הצעת שאר המציעים בכל הפרמטרים, וזאת באופן בולט ומשמעותי, הן בסכומה והן במספר העובדים שאותם היא התחייבה להמשיך ולהעסיק", כתב הנאמן לבית-המשפט.

נכון לעכשיו, עידכן ברדיצ'ב את בית-המשפט, לא התקבלה הצעה כלכלית לרכישת "מעריב", אולם לדבריו, "קיימת אפשרות לקבל הצעות גבוהות יותר". על כן ביקש הנאמן להמשיך ולחפש בשלב זה רוכש ל"מעריב".

נציין כי עסקת הרכישה טעונה את אישור בית המשפט, אשר יצטרך להתייחס בעמדתו לעמדתם של כונס הנכסים הרשמי ושל הממונה על ההגבלים העסקיים.