ליאור שליין: הראיון עם נתניהו לא היה מתוסרט

מנחה תכנית הבידור 'מצב האומה' מבהיר כי הראיון עם ראש הממשלה לא נכתב מראש. "אנחנו לא מראים את הטקסטים שלנו אפילו אחד לשני".

עדו בן פורת , כ"ח באדר ב תשע"ד

נתניהו במצב האומה
נתניהו במצב האומה
לע"מ

מנחה תכנית הסאטירה "מצב האומה", ליאור שליין, טוען כי הראיון שנערך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בשבוע שעבר, התנהל בספונטניות וללא תסריט מוכן מראש. 

בסוף השבוע הודה שליין על אלפי המחמאות שהתקבלו במערכת התכנית. "היו גם כאלה שלא אהבו. זכותם. בתור אחד שפעמיים בשבוע מתייצב בסלון של מאות אלפי אנשים ומביע את דעתו באופן חופשי, אין לי זכות להתלונן על ביקורת נגדנו", הבהיר.

שליין טען כי בניגוד לביקורת שהושמעה על ידי מבקרי טלויזיה, הטקסט לא הוצג לראש הממשלה טרם התכנית. "אורנה, עינב, גורי ואני לא מראים את הטקסטים שלנו אפילו אחד לשני לפני הצילום, ולמעט העובדה שהראיון היה ארוך יותר, נתניהו לא קיבל יחס טוב יותר מזה שקיבלו פוליטיקאים אחרים.

"הוא התכונן היטב למפגש, זה נכון, אבל אי אפשר גם לבוא בטענות על כך שאלינו הוא בא מוכן, וגם לבוא בטענות שלמו"מ עם הפלשתינים – לא", הוסיף שליין.

כדי להוכיח שהתסריט לא הוצג ללשכת ראש הממשלה טרם התכנית, ציטט שליין כמה מהטענות שהוטחו בנתניהו. "'לפני שלוש שנים הבטחת סופר טנקר לדיור, את המטוס המלזי ימצאו קודם', 'הורית להמשיך להתכונן לתקיפה באירן בעלות של 10 מיליארד שקל, אתה יודע כמה נרות נשמה אתה יכול לקנות בכסף הזה?'

'בימין טוענים שאי אפשר לדבר עם אבו מאזן. יכול להיות שאם תפסיקו לרגע אחד את הרעש של הדחפורים שכל הזמן בונים בשטחים יהיה יותר קל לשמוע אותו?', 'רבין חתם על שלום עם ירדן ובגין עם מצרים, אפשר לקוות שאתה לפחות תשאיר אותנו עם הסכם שלום עם ארה"ב?'", כך שליין.