הולנד: מוצרי התנחלויות חוזרים למדפים

בעקבות דרישת נוצרים אוהדי ישראל, רשת ג'ימבו רכשה מוצרים תוצרת יו"ש. שושנה הויסמן: "נוכל לרכוש שם השנה גם מוצרים כשרים לפסח".

בני טוקר , כ"ח באדר ב תשע"ד

מוצרי יו"ש חוזרים. אמסטרדם
מוצרי יו"ש חוזרים. אמסטרדם
צילום: פלאש 90

בעיר אמסטרדם שבהולנד ייהנו השנה התושבים היהודים ממוצרים כשרים לפסח חלקם מההתנחלויות.

חזרת המוצרים למדפים התרחשה לאחר שנוצרים אוהדי ישראל דרשו מרשת המרכולים הגדולה בהולנד, ג'ימבו, להפסיק את החרם על מוצרי יו"ש ולהכניס אותם למדפים.

שושנה הויסמן שליחת חב"ד באמסטרדם טוענת כי השנה יהיו הרבה מוצרים כשרים לפסח, "יש לנו חנויות, ומסעדות כשרות, והבאנו עשרות ארגזי יין מבריסל, מצות מהארץ, בשר ודגים וכעת יהיו מוצרים כשרים גם במרכולים הגדולים".

לדבריה רשת המרכולים הגדולה ג'ימבו, משרתת את היהודים בנאמנות, "אתה יכול למצוא שם כל השנה מוצרים כשרים, וגם לקראת פסח, יש מדפים שלמים עם קופסאות שימורים, שוקולדים, סוכריות, שמן ומיונז. בזמנו הייתה כתבה שהם החליטו להחרים את המוצרים מיו"ש, וכמה גויים הולנדים שאוהבים את ישראל, דרשו מג'ימבו להכניס את המוצרים בחזרה, כי הם רצו לחזק את ישראל, הרשת נענתה".

הויסמן מציינת שלקראת פסח ישנה התעוררות גדולה בקרב הישראלים היורדים, "יש כאן קרוב ל-10 אלפים ישראלים ותמיד לפני החגים פתאום אתה רואה אותם בבתי הכנסת, יש לנו 14 בתי כנסת, פורטוגזי, ליטאי, חסידי, אשכנזי. הם מתקשרים כדי לברר על ליל סדר, ואיפה קונים מצות והגדה וזה באמת משמח".