בן דהן: אזורי הרישום פתוחים וישארו פתוחים

סגן שר הדתות במועצת הרבנות הראשית: המהפכה יצאה לדרך. הרבנות הראשית: נדרשת תעודת רווקות ממקום המגורים.

חזקי ברוך , כ"ט באדר ב תשע"ד

הרב אלי בן דהן
הרב אלי בן דהן
צילום: פלאש 90

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, השתתף היום (שני) בישיבת מועצת הרבנות הראשית שדנה בנושא פתיחת אזורי הרישום לנישואין.

"אזורי הרישום פתוחים וישארו פתוחים מעל 3,000 זוגות כבר נרשמו", אמר הרב בן דהן, שציין כי אזורי הרישום לנישואין נפתחו בתאריך 24.02.14

מאז פתיחת אזורי הרישום החלו בתהליך רישום הנישואים הממוחשב 3,721 זוגות, 2,369 מהם סיימו את תהליך רישום הנישואין.

הרב בן דהן ציין, כי בחודש מרץ בלבד החלו את תהליך הרישום לנישואין 2,912 זוגות. רק המועצה הדתית בירושלים אינה מוכנה להתחבר למערכת הממוחשבת לרישום הנישואין.

סגן השר בן דהן הדגיש, כי "המערכת הממוחשבת מנגישה את רישום הנישואין לכל זוג הבא להירשם לנישואין ברחבי הארץ ומתקנת תקלות הלכתיות חמורות שהתרחשו שנים ואני קורא לרבנות להצטרף למהלך חשוב זה".

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, אמר כי החוק התקבל בניגוד לדעת הרבנות הראשית לישראל ויש לפעול במצב הנוכחי היכן שישנן בעיות ופרצות כדי שחלילה לא תצא תקלה בנושא כה רגיש של רישום נישואין.

הרב יהודה דרעי אמר בישיבה: "אנחנו לא נכבד את החוק, עדיף שיבטלו את חוק פתיחת אזורי רישום לנישואין".

מהרבנות הראשית נמסר, כי "מועצת הרבנות הראשית שמעה את סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן ונציגי המשרד לשירותי דת בעניין יישום פתיחת אזורי הרישום לנישואין. המועצה דנה בעניין והחליטה כי מתמנה ועדה לבדיקת היישום בפועל. הוועדה תגיש לרבנים הראשיים את חוות דעתה. כל עוד לא הוגשו ההמלצות ולא אישרו הרבנים הראשיים, עדיין נדרשת הצגת תעודת רווקות ואישור יהדות מהרבנות במקום המגורים".