מקלב לבנט: משפחות קורסות בהיעדר משפחתונים

מקלב: מול מחסור חמור ומשמעותי במשפחתונים יש למצוא תקציב אשר יתן מענה לבעיה בסיסית ואלמנטרית זו.

חיים לב , כ"ט באדר ב תשע"ד

אורי מקלב
אורי מקלב
צילום: פלאש 90

בשל המחסור החמור במשפחתונים לילדים לאמהות עובדות, משפחות רבות מוצאות את עצמן חסרות ישע ונאלצות סכומים משמעותיים למטפלות פרטיות ועל משרד הכלכלה לפתור זאת בהקדם – כך, במילים אלו, פנה סגן יו"ר הכנסת, ח"כ אורי מקלב, בשאילתא לשר הכלכלה נפתלי בנט.

בשנים האחרונות, למרות ניסיונות משרד הכלכלה לעודד תעסוקת אמהות באמצעות סבסוד של מסגרות של מעונות יום ומשפחתונים, עדיין קיים מחסור חמור במשפחתונים בכל רחבי הארץ.

מפניות רבות שהגיעו אל לשכתו של ח"כ מקלב עולה כי נשים רבות, אמהות לתינוקות ופעוטות, מתקשות למצוא מסגרת מתאימה לשמירה על ילדיהן בצאתן לעבודה, מפאת מחסור חריף מאד במשפחתונים בכל רחבי הארץ.

"משרד הכלכלה משיב לפונים כי תקציב המשפחתונים מנוצל כיום במלואו ובשל כך משרד הכלכלה אינו מרחיב את שירות המעונות והמשפחתונים ולהתאימו לצרכים הנדרשים", אמר לבנט.

"במצב הנוכחי מוצאות עצמן אלפי אמהות חסרות ישע כשהן נאלצות לשלם סכומי עתק למטפלות פרטיות למשך שעות שהותן בעבודה, דבר המעמיד בספק את כדאיות יציאתן לעבודה", מציין מקלב ודורש כי "מול מחסור חמור ומשמעותי זה במשפחתונים יש למצוא תקציב אשר יתן מענה לבעיה בסיסית ואלמנטרית זו".

מקלב תוהה כיצד משרד הכלכלה אינו פועל באופן אקטיבי לנוכח אי הרחבת המסגרת התקציבית לפתיחת מעונות יום ומשפחתונים.

"ברצוני לשאול מה עושה משרד הכלכלה לנוכח המצב החמור הנ"ל על מנת לספק מענה הולם לאמהות עובדות, בטווח הקצר, ולאפשר את הישארותן של אמהות אלו  במעגל העבודה", סיכם.