''להחיל ריבונות ולבטל הסכמי אוסלו''

ח"כ משה פייגלין בתגובה לפניית אבו מאזן לאו"ם: להודיע על ביטול ההסכמים הארורים הללו ולהחיל את ריבונות ישראל המוחלטת בכל השטח.

יוני קמפינסקי , ב' בניסן תשע"ד

מגלה איפה הכסף. פייגלין
מגלה איפה הכסף. פייגלין
צילום: פלאש 90

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ משה פייגלין (הליכוד ביתנו), קורא להכריז על ביטול הסכמי אוסלו - בתגובה לפניית אבו מאזן למוסדות האו''ם.

"אבו מאזן רץ לאו"ם ומכריז למעשה על ביטול הסכמי אוסלו", אמר פייגלין הבוקר וקרא לנצל את ההזדמנות. "להודיע על ביטול ההסכמים הארורים הללו ולהחיל את ריבונות ישראל המוחלטת בכל השטח".

בנוסף מציע פייגלין לתת לערבים מעמד אזרחי, "בדומה לזה שקיבלו ערביי מזרח ירושלים".

מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, הודיע אמש בבריסל על ביטול פגישתו המתוכננת עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. קרי הבהיר כי לא התקבלה כל הסכמה בנוגע לשחרור המחבלים וכי עד לרגע זה לא הושגה כל עסקה בין הצדדים בנוגע להמשך המשא ומתן ולשחרור פולארד.

 "אין עדיין עסקה לגבי אף אסיר", אמר קרי. הוא אף התייחס לפעימה הרביעית והדגיש, "הממשלה הישראלית צריכה להחליט לגבי השחרור". 

"אבו מאזן התחייב בפני כי הוא מתכוון להמשיך בשיחות עם ישראל עד סוף חודש אפריל. שני הצדדים צריכים להחליט מה הם רוצים לעשות ומה הם רוצים להשיג. הנשיא אובמה וכל הממשל האמריקני עושים הכול כדי לסייע, אך הסיוע תלוי בנכונות של הצדדים לעבוד", אמר קרי.