הרב דרוקמן מספר על ניסיון ההתנקשות

לפני 20 שנה ניסו מחבלים להתנקש בחייו של הרב חיים דרוקמן. נהגו המסור אפרים איובי הי"ד, נהרג.

עדו בן פורת , ב' בניסן תשע"ד

הרב דרוקמן עם התלמידים
הרב דרוקמן עם התלמידים
צילום: גילי צרפתיטוען....

צילום: גילי צרפתי

הרב חיים דרוקמן ראש ישיבת אור עציון ויו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא סייר בכמה ממוסדות הרשת ביהודה ושומרון ושוחח עם התלמידים לקראת היציאה לחופשת פסח.

לאחד הסיורים התלווה הרב בני נכטיילר מנכ"ל הרשת וחברי הנהלה נוספים.

את הסיור התחיל הרב דרוקמן מצפון לירושלים כשביקר בישיבת בני עקיבא מטה בנימין והתפלל שחרית עם התלמידים. משם המשיך הרב לאולפנת בני עקיבא פסגת זאב ולאחר מכן נסע הרב דרומה והגיע לישיבת בני עקיבא אורות יהודה באפרת.

הרב שוחח עם התלמידים וסיפר להם על ניסיון ההתנקשות בחייו שאירע בסמיכות למקום הישיבה, כשהיה בדרכו לחברון. לפני חודשים ספורים מלאו 20 שנה לאירוע בו נהרג נהגו של הרב דרוקמן, אפרים איובי הי"ד, מירי המחבלים.

הרב סיפר בהתרגשות כי בתחילה לא הבין שאפרים הי"ד נהרג והוא המשיך לדבר אליו כי חשב שרק נפצע והרכב המשיך בנסיעה כרגיל באורח פלא. רק כשהרכב נעצר על שפת תהום כששני הגלגלים הקדמיים תלויים באויר, הבין הרב שנהגו המסור נהרג ושחייו ניצלו בנס ברכב שהיה מנוקב ב-28 כדורים.

גורמי הביטחון שחקרו את האירוע העריכו כי מדובר היה בניסיון התנקשות מכוון בחייו של הרב דרוקמן. הרב סיפר לתלמידים כי מאז בכל שנה הוא מציין את האזכרה לאפרים איובי הי"ד ולאחר מכן עורך סעודת הודיה על הצלתו.