השחקן החשוד: "הסיבה שנעצרתי אחרת לגמרי"

תגובה ראשונית של שחקן בית"ר ירושלים, שנעצר אתמול בגין נהיגה ללא רישיון בתוקף. בדבריו, ביקורת קשה על התקשורת.

נרי וייס , ח' בניסן תשע"ד

למי נאמין? למשטרה או לשחקן?
למי נאמין? למשטרה או לשחקן?
צילום: פלאש 90

בית"ר ירושלים כמרקחה. לא רק שמשחקה של הקבוצה אמש היה החלש ביותר מזה הרבה זמן, ונראה היה שהשחקנים לא מתאמצים דיו. הבוקר קמו ראשי הקבוצה כשהם רואים בעמודים הראשונים כי שחקן הקבוצה נעצר על ידי משטרת התנועה זמן רב לאחר ההפסד לבני יהודה, באצטדיון בלומפילד.

כזכור, בשעה שלוש לפנות בוקר נעצר השחקן החשוד בגין נהיגה ללא רישיון בתוקף. השחקן ניסה להתחמק מעונש, וכדי לעשות זאת התחזה לאדם אחר. השוטרים שהבינו כי מדובר בשחקן מוכר, הוכיחו את הנהג על טעותו, ועצרו אותו בגין נהיגה ללא רישיון וניסיון התחזות לאדם אחר. השחקן הובל לתחנת המשטרה הקרובה כשהוא כבול באזיקים, בידיים וברגליים.

בשעות הערב, פנה השחקן לאמצעי התקשורת בהודעה: "ראשית, אני מרגיש חובה להעביר את הצד שלי. הפרסומים בתקשורת לוקים באי דיוקים אשר פוגעים בשמי כאדם, ועלולים לפגוע בקריירה שלי כשחקן. אני מודע לגודל האחריות המוטלת על כתפי ועל כך שאני משמש דוגמא לבני הנוער. לכן ברצוני להבהיר כי לא נהגתי ללא רישיון ולא התחזיתי לאדם אחר. הסיבה היחידה בגינה נעצרתי היא שלא הופעתי לדיון משפטי, עליו כלל לא ידעתי. דיון משפטי בעקבות האירועים האלימים מלפני שנתיים, במשחק בין מכבי פתח תקווה להפועל חיפה". במסר חד וחלק על תפקידם של אמצעי התקשורת השונים, אמר השחקן כי "טוב יהיה אם יהיו כלי התקשורת אחראיים בהעברת האינפורמציה כמות שהיא, וייצמדו לעובדות. שלא יחפשו אמצעים פופוליסטיים זולים למשוך את הקוראים. שלא יתחפשו לשופטים ותליינים, כי על ידי כך הם פוגעים בשמם של חפים מפשע". 

שמו של השחקן עדיין אסור לפרסום, אבל מבדיקה מתברר כי ישנם כמה אי דיוקים בקשר לסיבת המעצר כפי שטוען השחקן. משטרת תל אביב טוענת כי הסיבה שנעצר היא כמו שפורסם בתחילת היום, ואין קשר לשום משפט בעקבות אותם אירועי אלימות מלפני כשנתיים..

מהנהלת המועדון הירושלמי נמסר כי "במידה וכל הפרטים שפורסמו בכלי התקשורת אכן נכונים בנוגע לשחקן המועדון, אנו רואים התנהגות והתנהלות זו בחומרה רבה. השחקן יעמוד לדין משמעתי בתוך המועדון".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il