"לטפל ביצהר כמו ישוב שיצאה ממנו פעולת טרור"

בעקבות אירועי הלילה מציע ח"כ שטרן לטפל בישוב יצצהר, "להציב מחסומים בכניסות, לסגור אותו מסביב ולבצע חיפוש בבתים בהתאם לצורך".

חזקי ברוך , ח' בניסן תשע"ד

אלעזר שטרן
אלעזר שטרן
צילום: פלאש 90

ח"כ אלעזר שטרן דורש לטפל בישוב יצהר בעקבות אירועי הלילה, במהלכם נהרסו בתים בישוב ובמקביל הושחת מוצב צבאי סמוך לישוב.

"ביצהר צריך לטפל בדיוק כמו ישוב שיצאה ממנו פעילות טרור. להציב מחסומים בכניסות,לסגור אותו מסביב ולבצע חיפוש בבתים בהתאם לצורך", מציע שטרן ומזהיר, "אם לא נעשה את זה, נשלם בחיי אדם".

עשרות תושבים מיצהר התעמתו הלילה (שלישי) עם כוחות הביטחון והרסו מוצב צבאי של חיילי מילואים ששמרו במקום.

כוחות הביטחון דיווחו כי המפגינים גם יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון ושרפו צמיגים. העימותים החלו לאחר שכוחות הביטחון הגיעו לישוב והרסו חמישה מבנים במקום.

קצין בכיר בגזרת יו"ש התייחס בצהרים (שלישי) בשיחה עם כתבים צבאיים לאירועים לפנות בוקר בישוב יצהר כשבמהלך הריסת הבתים בישוב הגיעו נערים למוצב סמוך וזרעו בו הרס.

"אנחנו בתעסוקה מבצעית מזה שלושה שבועות. לפנות בוקר הגיעו כחמישים איש למוצב המגן על הישוב יצהר ממערב- מוצב הבולם נתיבי חדירה של מחבלים לישוב. במוצב שהו אותה שעה שישה לוחמים והפורעים השחיתו את כל מה שהיה במוצב, דלקים, סולר, חימום, גז ואמצעים נוספים". הקצין מבהיר כי בשום שלב לא נפגעו חיילים.

על תגובת החיילים ואי מניעת האירוע אמר הקצין, "למרות שהפורעים השחיתו כל מה שהיה בתוככי המוצב, החיילים לא הוכנו למצב כזה ולא היו ערוכים למצב כזה שבו יהודים יתקפו חיילי צה"ל".