נסגר התיק נגד הרב אברג'ל

פרקליטות מחוז דרום הודיעה כי היא סוגרת את התיק נגד הרב יורם אברג'ל בפרשת הסחיטה בבחירות לראשות עיריית נתיבות.

אורלי הררי , ט' בניסן תשע"ד

הרב יורם אברג'ל
הרב יורם אברג'ל
צילום: פלאש 90

פרקליטות מחוז דרום הודיעה היום (רביעי) על סגירת התיק נגד הרב יורם אברג'ל בפרשת הסחיטה בבחירות לראשות עיריית נתיבות, בה נחשד יחד עם שלום דומרני.

בתחילת נובמבר 2013, נעצר הרב אברג'ל בחשד למעורבות בפרשת סחיטה בבחירות לראשות עיריית נתיבות, יחד עם שלום דומרני.

השניים נחשדו בכך כי פעלו בצוותא על מנת לאיים על התומכים במועמד אייל מסיקה, אשר התמודד אל מול ראש העיר המכהן, יחיאל זוהר, בו תמך הרב אברג'ל.

לדבריו של עו"ד עמית חדד ממשרדו של ד"ר יעקב וינרוט, מפרקליטיו של הרב אברג'ל: "החלטת הפרקליטות מוכיחה את טענתנו מהרגע הראשון כי לא היה מקום לעצור את הרב אברג'ל מלכתחילה. אנו שמחים ומוקירים את מקצועיותה של הפרקליטות שבחנה את מכלול הראיות והגיעה למסקנה הראויה ביותר". 

בתגובה לסגירת התיק אמר הרב יורם אברג'ל, "אני מכבד את החלטת הפרקליטות ומודה לה על שהשכילה להגיע לחקר האמת. לאורך כל החקירה הקפדתי לשתף פעולה עם החוקרים אף שידעתי שמדובר בתלונת שווא ועלילה שנועדה לצרכים פוליטים".

"עם כל זה אני קורא לכבד את החוק והמשפט ואני מודה גם למשטרה על החקירה המאומצת אינני יכול להכריז כי אבן נגולה מליבי שכן ידעתי כל העת שידי נקיות וכל מעשי לשם שמים ועל פי כל חוק ומשפט יותר מכל כאבתי את כבודה של תורה ואת חילול ה' שגרמה עלילת הדם הזאת אני מאחל לכל עם ישראל חג חירות שמח וכשר".