וורצמן: יש ביצהר קצינים ואנשים נפלאים

סגן שר החינוך אבי וורצמן מתייחס לאירועים ביצהר וטוען: "מדובר בקומץ מתפרעים לא משקף".

בני טוקר , י' בניסן תשע"ד

אבי וורצמן
אבי וורצמן
צילום: פלאש 90

סגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי), מתייחס בראיון לערוץ 7 לאירועי השבוע האחרון ביצהר, ומדגיש כי המתקפות על החיילים ומוצב צה"ל הם של קומץ מתפרעים שלא מבטא את הרוב.

"אני מגנה בתוקף כל פגיעה בחיילי צה"ל ומי שאמון על החוק. החיילים מוסרים את הנפש למען המתיישבים, וכשמנקבים את הרכב של מפקד הגזרה, או משחיתים את המוצב במקום, זה דבר שלילי שראוי לכל גינוי. יחד עם זאת מדובר בקומץ של מתפרעים, ואיתם צריך למצות את החוק, אבל לא להשחיר את כל המתיישבים שרבים בהם משרתים בצה"ל", אמר וורצמן.

לדבריו גם ביצהר גרים קצינים ואנשים נפלאים, "מי שלוקח את החוק לידיים, צריך להיענש, אבל אני לא מוכן לקבל שכל תושבי יצהר עושים דברים כאלה, רבים הם קצינים שמשרתים את עם ישראל. אסור שקומץ של אנשים יפגעו בכל ההתיישבות. הציונות הדתית מצמיחה פירות מעולים כולל ביהודה ושומרון, אבל כמו בכל מערכת יש יוצאים מן הכלל".

סגן שר החינוך אומר, כי משרד החינוך ימשיך להפעיל את תכנית החינוך המיוחדת לנערי הגבעות ולנערים הנושרים, "תכנית הרועה העברי שמשרד החינוך מוביל אותה יחד עם הרשויות המקומיות, אלה תכניות מיוחדות לנוער הגבעות, ואפשר לפתור את הכול. אבל אם בא נער או בחור ומחליט לפעול נגד חיילי צה"ל זה צריך להיות מטופל. אני מסכים שהפתרון לא יהיה מיידי, אבל אני קורא לכל מי שלוקח את החוק לידיים, ואומר לו, שהוא לא מחזק את ההתיישבות אלא עושה בדיוק את ההפך".