יעלון אישר - ישיבת הסדר חדשה ברמלה

שר הביטחון אישר הקמתה של ישיבת הסדר חדשה בעיר רמלה. הישיבה תפעל במתכונת שילובים – שנתיים בישיבה ושנתיים בצבא.

שמעון כהן , י' בניסן תשע"ד

הרב אריה הנדלר
הרב אריה הנדלר
חזקי עזרא

שר הביטחון, משה יעלון, חתם על החלטה להקים ישיבת הסדר חדשה ברמלה.

בראש הישיבה יעמוד הרב אריה הנדלר חתנו של הרב ישעיהו הדרי- שהיה ראש ישיבת הכותל. הרב הנדלר שימש עד שנה זו כסגן ראש ישיבת ההסדר בשעלבים.

בישיבה מספרים כי "היוזמה להקמת הישיבה הגיעה מכיוון עיריית רמלה המבקשת לחזק את הציביון היהודי של העיר בכלל ובפרט של השכונה בה תוקם הישיבה".

העירייה הקצתה לטובת הישיבה מבנה מרווח ששימש עד לפני מספר שנים כבית ספר לבנים. "ישיבת ההסדר ברמלה פונה לתלמידים מקרב בני הישיבות התיכוניות והתיכונים הדתיים המעוניינים להתקדם ולהתפתח בכלל תחומי היהדות כמו אמונה, תנ"ך, גמרא, חסידות, מחשבת ישראל, הלכה ועוד. דגש חזק יושם בישיבה על בנין אישי, העצמה, פיתוח מנהיגות, מתוך גישה מקצועית והכוונה בסגנון אימון אישי. הישיבה תהיה מעורה ומעורבת בתחומי העשייה בעיר מתוך שיתוף פעולה עם הגרעין התורני הפועל במקום זה שנים", נמסר מהישיבה.

מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי, מציין כי הישיבה תפעל במתכונת שילובים, מתכונת שבה הבחורים לומדים שנתיים בישיבה ומשרתים שנתיים בשירות פעיל בצבא. "איגוד ישיבות ההסדר נענה לבקשה שבאה מהעיר רמלה להקמת הישיבה שכן מדובר בצורך לאומי לחזק את העיר".

בשבת שעברה התקיימה ברמלה שבת הגיבוש הראשונה של הישיבה בהשתתפותם של ארבעים בחורים. זאת על מנת להכין את קבוצת התלמידים המתעתדת ללמוד בישיבה בשנת הלימודים הבאה.

במהלך השבת נפגשו הבחורים עם סגן ראש העיר, מוטי יצחקי, המלווה את הקמת הישיבה מראשיתה, שדיבר על העיר ואתגריה. אברכי הגרעין התורני המתגוררים בקרבת הישיבה, שיתפו את הבחורים בחוויות מעולם העשייה המשמעותית המתקיימת בעיר. קבוצת הבחורים שיצאה לסיור קטן של שבת, צבעה את רחוב העיר בצבעים של שבת. אחד האברכים המתגוררים במקום תאר את המחזה במילים "המחזיר שכינתו לציון...". בסיומה של השבת נפגשו הבחורים עם רב הגרעין התורני, הרב אוריה שחור.

"אין לנו צל של ספק כי שבת מעין זו מהווה התחלה מבטיחה למפעל גדול שהולך ומוקם בעיר רמלה, ושעתיד לשנות את פניה של העיר" סיכם הרב הנדלר.