חזרה לשגרה: הישראלים חוזרים מחו"ל

300,000 ישראלים יצאו בחג הפסח האחרון מגבולות הארץ. למעלה מ-1000 עשו את דרכם למשחק בגביע המלך הספרדי. עוד אלפים למשחקים נוספים.

נרי וייס , כ"ב בניסן תשע"ד

יחזרו בקיץ. הישראלים טסים
יחזרו בקיץ. הישראלים טסים
צילום: פלאש 90

הנה נגמר לו חג הפסח לשנת תשע"ד, ומחר כבר מתחילים לחזור לשגרה.

מקומות העבודה ששבתו במשך שבעה ימים חוזרים לעסקים כרגיל, ובשביל זה יחזרו גם אלפי ישראלים מהחופשות הארוכות שלהם, היישר לעבודה.

בין מאות אלפי הישראלים שיצאו לנפוש בחג החירות, שלוש מאות אלף מתוכם יצאו לחירות בנכר, והמריאו לארצות אירופה. 

עידו ווג, סמנכ"ל התפעול של "איסתא ספורט": "אם פעם הישראלים היו נוסעים לברצלונה כדי לראות את העיר ועל הדרך עושים סיור בקאמפ-נואו, היום הם נוסעים לראות משחק ועל הדרך מסיירים בעיר". ואכן, למעלה מאלף ישראלים עשו את דרכם אל משחק הגמר של גביע המלך הספרדי, בין ברצלונה לריאל מדריד. אותו משחק, שכזכור נגמר בתוצאה 2:1 לזכות המדרידאים אחרי שער ענק של גארת' בייל. האוהדים הרבים זכו לראות מקרוב את אחד השערים היותר יפים שנכבשו לאחרונה באירופה. לדברי ווג המשחק גרר "עלייה של 30% מבחינת האוהדים הישראלים שבאים לצפות במשחק".

כמוהם, גם אוהדי הקבוצה הצהובה של תל אביב בכדורסל, שיצאו עם קבוצתם האהובה אל מדינת הפסטה והספגטי, איטליה. שם ראו את קבוצתם האהובה מנצחת במשחק הראשון, בינה לבין מילאנו המקומית לאחר התעלות של הרגע האחרון, ומפסידה במשחק השני. אוהדים ישראלים רבים הגיעו גם ליתר המשחקים האחרים, וממחר יצטרכו להסתפק במשחקים שבארץ.

אבל אל לאוהדים הרבים להתבאס, בחופשת הקיץ הקרובה תיתכן להם עוד נסיעה. הפעם לברזיל, בירת הסמבה והכדורגל שם יתקיים האירוע הגדול של הכדורגל העולמי, המונדיאל.

ההכנות למונדיאל בברזיל התחילו מאוחר, ועדיין לא הסתיימו כל העבודות, אבל לדברי גל שורר מ"איסתא ספורט": "עם הישמע שריקת הפתיחה העולם יעבור לדום וכל הדיבורים והחששות ייעלמו כלא היו". לדבריו, "כל מי שרוצה ליהנות מהחוויה החד פעמית צריך להיערך כבר מעכשיו".

שורר מעריך כי כ-5000 ישראלים ייסעו למשחקים בברזיל, פי חמש מכמות הישראלים שנסעו למונדיאל האחרון לפני כארבע שנים שהתקיים בדרום אפריקה.

טווח המחירים לחבילות הכוללות: טיסות הלוך ושוב, כרטיסים למשחק ולינה במלון, נעות בין 4000-8000 דולר. לדברי "איסתא ספורט", עד כה רכשו כ-20 ישראלים חבילות VIP  בגובה של 90 אלף שקלים למשחק הגמר בלבד.

מישהו דיבר פה על יוקר המחיה?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il