חיילים ומתיישבים - יחד במימונה

מח''ט אפרים גיא ברגר השתתף במימונה המרכזית ביישוב יקיר. גרשון מסיקה: השמאל הקיצוני לא יצליח לנתק בין צה''ל להתיישבות.

עדו בן פורת , כ"ב בניסן תשע"ד

מימונה ביקיר
מימונה ביקיר
מועצה אזורית שומרון

כבכל ערי וישובי הארץ, גם ברחבי השומרון חגגו אמש (ב') אלפים את המימונה, בעלי זהב, יקיר, שבי שומרון, שערי תקווה, עץ אפרים ואלון מורה.

המימונה המרכזית התקיימה ביישוב יקיר, בביתו של רב הישוב הרב אהרן כהן, בהשתתפות מאות תושבים ובמעמד מח''ט אפרים אל''מ גיא ברגר, ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה וסגנו יוסי דגן.

בין הנוכחים היו גם הוריה של הילדה אדל ביטון, אדווה ורפי, שזכו לברכה מיוחדת מהרב כהן וממאות החוגגים.

"זכינו שההנהגה של השומרון, ראש המועצה וסגנו, הם גם מנהיגים מעשיים הדוחפים לבנייה ולהקמה, וגם אנשי תורה הפועלים בהדרכתה של תורה", אמר הרב כהן, "בימים אלו במיוחד כולנו מחזקים את ידיהם. מח"ט אפרים מכבד אותנו בנוכחותו, ואנו חוגגים יחד באחדות ובשמחה".

ראש המועצה מסיקה אמר לחוגגים כי "חג המימונה הוא חג האמונה. בימים שלפני יציאת מצרים הכל היה נראה שחור והעולם כולו היה נגד עם ישראל, אך בכוח האמונה העם יצא ממצרים והגענו לארץ ישראל. כך גם היום, חג האמונה נותן ליהודי את הכוח לעמוד בזכות האמונה גם מול זמנים קשים".

"למרות ועל אף האתגרים נמשיך לבנות בתנופה בשומרון ובכל רחבי ארץ ישראל. ההתיישבות זה צה"ל וצה"ל זה ההתיישבות", הוסיף מסיקה ובירך את חיילי צה"ל ואת מח"ט אפרים, ''איש מאנשי השמאל הקיצוני בתקשורת לא יצליח לנתק בצורה מלאכותית בין צה"ל להתיישבות''.