גפני: אם יש כסף להתנחלויות יש כסף לחרדים

ח"כ גפני מותח ביקורת על הממשלה וקובע כי היא נכשלה בנושא תעסוקת חרדים. "מנסים להפוך יהודי חרדי לחילוני", אמר בכנס רמלה.

חיים לב , כ"ב בניסן תשע"ד

ח"כ משה גפני
ח"כ משה גפני
צילום: פלאש 90

ח"כ משה גפני נאם היום (שלישי) בכנס רמלה ה-7, ואמר כי הממשלה כשלה כישלון חרוץ בכל תחום וגם בנושא תעסוקת חרדים.

"יש רבים מקרב הציבור החרדי אשר אינם תורתם אומנותם ומחפשים מקום עבודה להתפרנס והמדינה אינה עושה דבר למען כך, לסייע בעדם, לעודד מעסיקים להעסיק חרדים ולמצוא דרכים להקל על הבירוקרטיה העצומה שיש בישראל בדרך למצוא תעסוקה", אמר גפני.

לדבריו, "בכל מדינה מערבית מתוקנת מתאימים שאלונים למועמדים, ומנסים למצוא דרכים להקל על הציבור למצוא מקומות עבודה. רק כאן מנסים לשנות בני אדם ולהפוך יהודי חרדי לאדם חילוני, אחרת המדינה לא תעשה דבר כדי שימצא עבודה אם הוא מחפש זאת".

גפני ציין כי הוא מתכוון בקרוב להביא לכנסת את הצעת החוק שהעלה כבר מספר פעמים לפיה תחול העדפה מתקנת לחרדים במציאת מקום תעסוקה.

"יש חוק דומה על אתיופים, ערבים, נשים, וקהלים נוספים שהמדינה רוצה לעודד בהם את התעסוקה, מדוע החרדים אינם נכללים בחוק? הממשלה הזו צבועה, היא רק אומרת שהיא רוצה להכניס חרדים לתעסוקה, ובפועל מי שמחפש עבודה לא עוזרים לו כלל, להפך", שאל גפני.

גפני אמר עוד בכנס כי הממשלה הזו מעבירה תקציבי עתק להתנחלויות ולא לנושאים חשובים אחרים, "אם יש כסף להתנחלויות יש גם כסף לירוחם ולעסקים. אין מצב שנותנים לבן אחד ולא לשני. צריך להביא גם להתנחלויות וגם ליישובים וכך זה היה בתקופתי והיום הממשלה מעדיפה התנחלויות ופוגעת במשפחות ברוכות ילדים, בפריפריה, בדיור ובכל תחום חברתי שיש בחיינו".