בונקר מיוחד: צ'לסי ואתלטיקו נפרדו בתיקו אפס

חצי גמר ליגת האלופות, המשחק הראשון. צ'לסי של מוריניו שיחקה 90 דקות בונקר מהסרטים, כל נסיונותיהם של אתלטיקו העדיפה עלו בתוהו.

נרי וייס , כ"ג בניסן תשע"ד

מוריניו. עם פרס כשביקר בארץ
מוריניו. עם פרס כשביקר בארץ
צילום: פלאש 90

שיחקו על זמן. צ'לסי האנגלית הגיעה לספרד למשחק הראשון בשלב חצי גמר ליגת האלופות, מול אתלטיקו מדריד, מוליכת הליגה הספרדית.

צ'לסי הגיעה כאנדרדוג למשחק, זאת על אף שעל הנייר היא לא נופלת באיכות סגל השחקנים שלה, הכסף הרב שהושקע בקבוצה ובטח שלא במסורת רבת השנים שלה בשלבים המכריעים של המפעל היוקרתי.

אין מאמן שאוהב ומנצל את עמדת האנדרדוג יותר מז'וזה מוריניו. הפורטוגלי חזר העונה לקבוצה הבכירה של לונדון, לאחר כמה שנות גלות באינטר ובריאל מדריד. מוריניו שוב מראה לרומן אברמוביץ' בעל הבית של הקבוצה הלונדונית, כי אין מתאים ממנו לאמן את הכחולים מלונדון, זאת אחרי שהוא הביא את הקבוצה עד למרחק נגיעה מאליפות אנגליה וכאמור חצי גמר ליגת האלופות.

מוריניו כבר זכה בעבר בליגת האלופות, עם פורטו הפורטוגלית איתה הגיע לפרסום בסוף עונת 2003/4 אחריה עבר לצ'לסי של אברמוביץ'. אין קבוצה שמזוהה עם מוריניו יותר מצ'לסי, זאת על אף שאימן בכמה מהקבוצות הבכירות בעולם.

מוריניו הוכיח הערב (שלישי) מדוע הוא נקרא "המיוחד". מוריניו שוב הראה כי הוא לא מנסה לשחק יפה לעין או נחמד למראה, אלא משחק על תוצאה, תוצאה שתשרת את המטרה שלו עם צ'לסי - זכיה בליגת האלופות. המיוחד עשה זאת שוב בעזרת משחק בונקר, כאשר 10 שחקני הקבוצה העשירה של לונדון עמדו מאחורי הכדור במצב סטטי ולא אפשרו למארחים ממדריד לכבוש שער יקר, על אף שניסינו בכל כוחם כל הזמן.

בעוד שאתלטיקו ניסתה לדחוף את הכדור כל הזמן אל עבר חלוצי הקבוצה ובראשם דייגו קוסטה הפורה, צ'לסי ניסתה את מזלה בכדורים ארוכים אל עבר פרננדו טורס, חלוץ העבר של אתלטיקו שהרגיש בבית במגרש והפגין את אחד ממשחקיו הטובים העונה במדים הכחולים.

מעבר לכמה הזדמנויות טובות, המארחים לא סיכנו יותר מידי את שער האורחים מצ'לסי והתקשו מאוד לשבור את הגנת הברזל של מוריניו ושחקניו. שני האירועים המשמעותיים במשחק היו דווקא פציעתם של שוער הכחולים פטר צ'ך שנפצע בגבו בדקה ה-14, לאחר שנפל לא טוב במהלך הדיפה של כדור מהקרן. במקומו של צ'ך עלה לשחק שוער המשנה מארק שווארצר בן ה-41 והפגין שליטה טובה בכדורי הגובה. גם פציעתו של ג'ון טרי, בלמה של הלונדונים וקפטן הקבוצה טרפה את הקלפים מבחינת מוריניו, כשחסרונו על המגרש הורגש מאוד לקראת סיום המשחק. 

בסיום - תיקו אפס, ההכרעה עוברת לסטמפורד ברידג' בשבוע הבא. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il