ילדי הרובע חילקו מצות ליד דוכני הבייגלה

אפריים הולצברג מספר על היוזמה שנועדה למנוע מהחילונים לאכול חמץ, "הערבים התרגזו והזמינו משטרה. לא נכנענו".

בני טוקר , כ"ג בניסן תשע"ד

אילוסטרציה
אילוסטרציה
פלאש 90

עשרות אלפי עולי הרגל שפקדו את הכותל המערבי במהלך ימי הפסח, נתקלו בדרכם במוכרי הבייגלה הערבים. אלא שהשנה החליטו ילדי הרובע לעמוד בסמוך לדוכני הבייגלה ולחלק בחינם מצות ומים מינרלים.

אפריים הולצברג, תושב הרובע וממארגני המבצע המיוחד, גאה בילדי הרובע, "העמדנו גם בשער יפו וגם ברובע היהודי, דוכנים עם ילדים שחילקו מאות קילוגרמים של מצות, הכול באמת באהבת חינם כדי למנוע מאנשים לאכול חמץ בפסח".

לדבריו בחלק מהמקרים בעלי המאפיות אף הזמינו משטרה, "ברובע היהודי הייתה מאפייה ערבית, שבכל השנים הייתה סגורה, היה להם הכשר. השנה הם רצו לפתוח בפסח, הם טענו שהשגחה עולה להם המון כסף, פנינו למועצה הדתית והצלחנו להוריד להם את המחיר בשמונים אחוז. אבל הערבי רצה לעבוד בפסח בכל מחיר. אז העמדנו מולו דוכן עם חלוקת מצות, כל אחד קיבל בחינם חבילה עם שלוש מצות וברכת חג שמח. זכינו שהרבה יהודים אכלו מצות במקום בייגלה".

הולצברג טוען שהיו כאלה שניסו להיכנס למאפייה מחוסר ידע, "העמדנו מחוץ לאותה מאפייה, יהודי, שכל פעם שהוא ראה מישהו נכנס למאפייה, הוא צעק שזה חמץ. בעל המאפייה הערבי התרגז ובשלב מסוים הזמין משטרה, אבל בסוף הצלחנו למנוע מעוד יהודי לאכול חמץ בפסח".