''המינהל האזרחי אימץ את דוקטרינת תג מחיר''

ארגוני הימין במתקפה על המדיניות החדשה ביהודה ושומרון, לפיה יבוצע הרס מואץ של בתים באזורי אלימות.

אורלי הררי , כ"ג בניסן תשע"ד

ההרס ביצהר, השבוע
ההרס ביצהר, השבוע
צילום: פלאש 90
המטה המשותף של ארגוני הימין במתקפה חריפה על המדיניות החדשה של המינהל האזרחי, לפיה יבוצע הרס מואץ של בתים באזורים בהם היתה פעולות אלימות.

"המינהל האזרחי אימץ את דוקטרינת תג מחיר", אומרים במטה המשותף ומדגישים כי שימוש באמצעי אכיפה נגד אזרחים מהשורה בתגובה לפעולות אלימות של שכניהם ''זו פעולת תג מחיר''.

המדיניות החדשה, שכבר מיושמת בשטח, נועדה להפעיל לחץ על אוכלוסייה ממנה יצאו עשבים שוטים, מזכירים במטה המשותף. "בפועל היא פוגעת באזרחים מן השורה שלא ניתן להם הזדמנות לפעול משפטית נגד ההריסות".

"המדיניות מבית מדרשו של שר הביטחון בוגי יעלון, נובעת מחולשתה של המערכת", מוסיפים במטה, "מערכת אכיפת החוק ביהודה ושומרון לא מצליחה להתמודד מול קומץ צעירים שמרססים כתובות גרפיטי על מכוניות ובתים ובשל כך היא הורסת בתים של אזרחים מן השורה שכל חטאם הוא יישוב הארץ".

עם זאת, במטה המשותף קוראים למינהל לאכוף את המדיניות החדשה על כל תושבי יהודה ושומרון. "בערב החג נרצח נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד ועקבות המרצחים הובילו לכפר אידנא. אנו סומכים על המינהל האזרחי כי הם כבר מיפו את עשרות הבתים הבלתי חוקיים בכפר וכבר בימים הקרובים הם יהרסו בחסות החשיכה". 
   
במטה המשותף מזכירים כי האלימות שהופעלה בקידה כאשר נהרס ביתו של מנהל ועד מתיישבי השומרון - כפי שתיאר ראש המינהל האזרחי - הגיעה דווקא מפקחי המינהל שלא איפשרו לסגן ראש המועצה האזורית בנימין להגיש בג"צ ולמשפחה להוציא את הציוד מביתה.