בשורות טובות: ברצלונה תוכל להתחזק בקיץ

לפני כחודש קיבלה הקבוצה מקטלוניה עונש חסר תקדים בכדורגל העולמי - הקפאת חלון ההעברות בקיץ הקרוב. היום התקבל ערעורה ושונתה ההחלטה

נרי וייס , כ"ג בניסן תשע"ד

יתחזקו בקרוב. ברצלונה בביקורה בארץ
יתחזקו בקרוב. ברצלונה בביקורה בארץ
צילום: פלאש 90

אם לא אירופה ולא ליגה, לפחות תוכל להתרכז בהכנות לעונה הבאה. 

ארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א, הודיע היום כי הוא מקפיא את העונש חסר התקדים שקיבלה הקבוצה הספרדית הבכירה. הקפאת העונש באה בעקבות ערעור הקבוצה הספרדית על כך שלא ניתנה להם בטרם קיבלו את העונש, זכות התגובה על האירועים שהביאו את פיפ"א להטיל על הקבוצה את העונש חסר התקדים והנורא.

נעשה סדר: לפני כחודש התגלה כי כבר במשך זמן רב עוקבת פיפ"א אחר קבוצת הפאר הספרדית ברצלונה, זאת לאחר שהתקבלו דיווחים בארגון העולמי על כך שהקבוצה עברה על חוקי העברת קטינים בכדורגל העולמי. לפי הדיווחים, כעשרה שחקנים צעירים מהאקדמיה של ברצלונה הועברו לקבוצה ללא שעברו בדיקות מקיפות וניתנו האישורים המתאימים. פיפ"א ניהלה מעקב אחר הדיווחים ומשראו שם כי אכן ישנה אי אמיתות בנושא, הטילו עונש חסר תקדים על ברצלונה הגדולה - איסור לרכוש שחקנים במהלך שנה שלמה.

עונש זה הגיע בהפתעה גמורה לקבוצה הספרדית שהשנה הודחה מכל התארים האפשריים - לא גביע, לא אליפות וגם לא ליגת אלופות, אולי השנה הגרועה ביותר של הקבוצה בעשור האחרון. מה גם שהקבוצה תאלץ להסתדר ללא שוערה ויקטור ואלדס שגמר את העונה ובעונה הבאה גם ללא בלמה הוותיק ואחד השחקנים המזוהים ביותר עם המועדון, קרלוס פויול. פויול הודיע במהלך השנה האחרונה על כך שבסיום העונה יעזוב את הקבוצה בה שיחק עשרות שנים ומזוהה איתה כל כך.

פיפ"א פרסמה הודעה ובה נכתבה הסיבה להקפאת העונש: "יו"ר ועדת הערעורים של הארגון, לארי מוסנדן, התחשב במורכבות העניין ובכך שבקרוב מתחילה תקופת ההעברות וכן שוועדת הערעורים של פיפ"א לא תוכל לקבל החלטה בקרוב".

כעת עם קבלת ערעור הקבוצה הספרדית ע"י פיפ"א, יכולים שם לנשום לרווחה ושני שחקנים שכבר פורסם שישחקו במדיי הקטלונים בשנה הבאה הם שוער העל אנדרה טר שטגן והקשר הצעיר אלן חלילוביץ'. גם בלם עוד צפוי להגיע לקבוצה הקטלונית במקומו של פויול, כשהתכנון של ברצלונה הוא להשקיע כמאה מיליון דולר בחיזוק הקבוצה בקיץ הקרוב, לאחר העונה הרעה שעוברת על המועדון.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il