הרב עמאר: לא עונה למחרפיי

"למדתי ממורי ורבי אחד מגדולי עולם שצריך לשים יד על הפה לא לענות ולא להשיב לאלו שמבזים ומחרפים אותך".

חיים לב , כ"ה בניסן תשע"ד

הרב עמאר
הרב עמאר
צילום: פלאש 90

הקרקע בש"ס בוערת על רקע אמירותיו של יו"ר המפלגה ח"כ דרעי לפיהם הרב הראשי לשעבר הרב שלמה עמאר כלל אינו נמנה על הנהגת המפלגה, ואמש הוא בחר להתייחס לכך ברמיזה.

"היצר הרע בימים אלו עושה המון מאמץ להפריד בן איש לרעהו בכל מיני צורות", התבטא הרב עמאר במהלך שיעורו ההלכתי שנשא בבית הכנסת 'בורכוב' ברחוב בר אילן בירושלים, לרגל ימי ספירת העומר בהם נהוג לדבר על אהבת חינם.

"למדתי ממורי ורבי אחד מגדולי עולם שצריך לשים יד על הפה לא לענות ולא להשיב לאלו שמבזים ומחרפים אותך. צריך למנוע מחלוקות ולהשתדל לברוח מהם, וכן בימים אלו לא לכעוס וה"ארי הקדוש הזהיר המון מימים אלו".

"במרוקו נהגנו לא ללכת לים בימים אלו וכן נסיעות - רק משהו נצרך ומאוד להישמר. לצערנו שמענו היום על כמה מקרים שנער אחד טבע ועוד ילד אחד נפטר כמה צריך להיזהר בימים אלו. יש היום רדיו וכן עוד כל מיני דברים שמרבים בפירוד והמון לשון הרע ואומרים שהיום משעמם מאוד וצריך שהציבור יהיה לו מעניין. כמו אחד שהיה שותה ערק כל היום, הגיע אליו רב ואמר לו למה אתה שותה ויש לך בעיות בשלום בית ומאבד ממונך? ענה לו אותו אדם: 'אם אני לא אקנה ואתה לא תקנה מה יהיה עם בית החרושת של הערק? ייצאו להפגין! אז אני קונה כדי שתהיה להם פרנסה!' כך עונה אותו האיש. לכן אותם גורמים רוצים שתהיה פרנסה ויהיה מעניין, והם הם הגורמים מחלוקות וצרות בעם ישראל".