אסון המעבורת: ראש ממשלת דרום קוריאה מתפטר

בעקבות שורת הליקויים סביב אסון המעבורת הדרום קוריאנית מתפטר ראש הממשלה שם ומתנצל על הטיפול הבלתי ראוי. עדיין מחפשים נעדרים.

שמעון כהן , כ"ז בניסן תשע"ד

המעבורת ששקעה
המעבורת ששקעה
רויטרס

ראש ממשלת קוריאה הדרומית, צ'ונג הונג-וון, לוקח אחריות על אסון המעבורת ובמסיבת עיתונאים שכינס הודיע על התפטרותו בעקבות האסון.

את ההחלטה קיבל ראש הממשלה הדרום קוריאנית עשרה ימים לאחר שהאסון התרחש והביא למותם של לפחות 187 בני אדם שגופותיהם נמשו בידי כוחות ההצלה. זאת כאשר עוד רבים מוגדרים כנעדרים והחיפושים אחריהם נמשכים.

במסיבת העיתונאים הבהולה שכינס התנצל הונג-ווין על הליקויים הרבים שנכרכו בטיפול בטרגדיה והודיע כי ממשלתו כשלה בשורת התנהלויות סביב האסון החל ממניעתו מלכתחילה דרך הטיפול באירוע מיד עם היוודע דבר הטרגדיה ועד האמצעים שבהם נעשה שימוש על מנת לחלץ את ההרוגים ולאתר את הנעדרים. לדבריו נעשה שימוש באמצעים בלתי ראויים וכראש הממשלה האחראית הוא נאלץ להתפטר מתפקידו.

עם זאת הבהיר ראש הממשלה הדרום קוריאני כי התפטרותו היא המירב שממשלתו יכולה לקחת על עצמה ובכך למעשה קבע כי הממשלה תמשיך לכהן תחת הנהגה אחרת.

יצוין כי בהודעות הראשונות שהוצאו לתקשורת נמסר כי כמעט כל נוסעי המעבורת שטבעה ניצלו, עובדה שהתבררה זמן קצר לאחר מכן כדיווח בלתי מהימן לחלוטין.