''מאמץ כביר לאישור עסקת מקור ראשון''

רשות ההגבלים על מכירת מקור ראשון: משקיעים משאבים גדולים להאיץ את הבדיקה האם המהלך המוצע עלול לפגוע בתחרות ובציבור.

עדו בן פורת , כ"ח בניסן תשע"ד

במוקד המחאה. הממונה על ההגבלים
במוקד המחאה. הממונה על ההגבלים
צילום: פלאש 90

ברשות ההגבלים העסקיים דוחים את טענת עובדי "מקור ראשון" ואתר NRG ולפיה הממונה על ההגבלים מעכב את רכישת העיתון והאתר ממניעים פוליטיים.

"הרשות משקיעה משאבים גדולים על מנת להאיץ את הבדיקה האם המהלך המוצע עלול לפגוע בתחרות ובציבור", נמסר אמש מרשות ההגבלים, "אורכה הממוצע של בדיקה כזו היא כחודש וחצי", ציינו ברשות.

ביום חמישי האחרון הודיעו נציגי הממונה על ההגבלים דיוויד גילה לנאמן רו"ח חן ברדיצ'ב כי הממונה נכון לאשר מיידית רכישת nrg על ידי ''ישראל היום''. ברשות ההגבלים מדגישים כי "לצורך האישור הנאמן צריך להפריד בין ההצעות של רכישת האתר ורכישת מקור ראשון, דבר שטרם נעשה. בית המשפט קבע מועד לדיון ליום ה׳ הקרוב, והממונה יעשה מאמץ כביר על מנת לסיים את הבדיקה עד מועד זה״

ברשות ההגבלים דוחים את טענת העובדים להתערבות חיצונית בתהליך. ״הבדיקה של הרשות את המיזוג, ככל בדיקות הרשות, היא בדיקה מקצועית. בשום שלב במהלך הבדיקה לא הייתה שום פניה מגורם פוליטי כלשהו בניסיון לשכנע את הממונה לגבי החלטתו", נמסר מהרשות.

עובדי מקור ראשון ואתר NRG קיימו אתמול (ראשון) ישיבת חירום במשרדי המערכת בירושלים, בעקבות הודעת הנאמן לפיה אם הממונה על ההגבלים לא יאשר את עסקת מכירת העיתון ואתר האינטרנט עד סוף השבוע הקרוב לקבוצת ''ישראל היום'', הוא יאלץ לסגור את כלי התקשורת ולפטר את כל העובדים.

בתום הפגישה סיכמו העובדים כי עליהם להחריף את צעדי המחאה נגד הממונה על ההגבלים העסקיים בדרישה לאשר לאלתר את עסקת הרכישה של כלי התקשורת.

העורך הראשי של מקור ראשון, אורי אליצור, אמר כי "אנחנו בתקופה רצינית ועצובה. אם לא תתקבל החלטה עד חמישי, העיתון ימות ויהפוך פגר. עיתון שלא יוצא הוא פגר, ואני לא בטוח שהממונה על ההגבלים מבין את זה. כולנו צריכים להישמע לטובת הדמוקרטיה הישראלית וחופש הביטוי, לסתום לנו את הפה בטענה של הגבלה עסקית - זה רעיון מופרך".