''המשיכו במירוץ השליחים ההיסטורי''

שר החינוך נאם בעצרת תנועות הנוער: מביטים בפניהם של ניצולי השואה ומבטיחים - נעשה הכל כדי שסיפורכם יניע אותנו לבניית חברת מופת.

עוזי ברוך , כ"ח בניסן תשע"ד

השר שי פירון
השר שי פירון
פלאש 90

עצרת תנועות הנוער לציון יום השואה והגבורה התקיימה הערב (שני) ב"יד ושם" בירושלים.

שר החינוך הרב שי פירון אמר בטקס כי "היום כולנו מביטים בפניהם של ניצולי השואה ומבטיחים להם ולנרצחים - מערכת החינוך של ישראל, תעשה הכל, הכל, כדי שהסיפור שלכם ימשיך להניע אותנו לבניינה של חברת מופת".

השר קרא לבני הנוער שנכחו בטקס "לספר את הסיפור ולהפוך את הסיפור לעדות חיה, לא להסתפק בזיכרון אלא להנציח את הנרצחים גם באמצעות החברה שנבנה כאן".

הרב פירון סיפר על תכנית לימודים שנבנתה בשיתוף פעולה בין "יד ושם" למשרד החינוך, שעוסקת "ברוח האדם הנעלה, באנושי ובמוסרי" ופחות בזוועה וברוע של ימי המלחמה.

"התכנית מבקשת להדגיש את מקומו של היחיד שנדמה לרגעים כי איבד את צלם האדם שלו, ואת היכולת שלו לאסוף עצמו מן השברים, ולראות את חברו המושיט יד לעזרה. התברכנו בנוער נפלא. אני יודע שהזכות לבכות מתוך עצב עמוק, כמו גם מתוך התרגשות, המלווה את היום הזה כרוכה גם בחובה גדולה, יהודית וציונית. אל תניחו למקל השליחות. המשיכו במרוץ השליחים ההיסטורי שלנו, למימוש גאולת האדם, העם והעולם", אמר השר בטקס.