הרש"פ תבקש מהאו"ם להטיל חרם על ישראל

המועצה המרכזית של אש"ף, בראשות אבו מאזן, תבקש מהאו"ם הטלת חרם על חברות המסייעות להתנחלות ולייהוד ירושלים

דלית הלוי , כ"ח בניסן תשע"ד

אבו מאזן
אבו מאזן
רויטרס

המועצה המרכזית של אש"ף סיימה אתמול (ראשון) את ישיבתה בראשותו של "נשיא מדינת פלסטין" אבו מאזן בפרסום הודעה רשמית.

בהודעה מביעה המועצה תמיכה בהמשך ההוצאה לפועל של התכנית המדינית של הרשות הפלסטינית, ובמוקדה הגשת בקשה להתקבל למוסדות ולאמנות של האו"ם לשם חיזוק מעמדה הבינלאומי פלסטין כמדינה מוכרת.

המועצה המרכזית מטילה על ישראל את האחריות המלאה לכישלון המאמצים ליישוב הסכסוך באמצעות מו"מ בשל מה שכינתה המשך ההתנחלות, ההתקפות באדמות הפלסטיניות ובפרט בירושלים ונגד מסגד אל-אקצה, אי שחרור האסירים והפסקת המו"מ בהחלטה חד צדדית.

כתנאי לחזרת הצד הפלסטיני למו"מ דורשת המועצה המרכזית מישראל להתחייב לכך שקווי 67' הם הבסיס למו"מ, להפסיק לחלוטין את הבנייה בהתנחלויות ולשחרר את קבוצת המחבלים האחרונה בסבב הנוכחי.

לאחר הגעה להסכם על הקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67', נאמר בהודעת המועצה המרכזית, ניתן יהיה לדון עם ישראל בשאר הסוגיות העומדות על הפרק בדרך להסכם שלום.

המועצה המרכזית הביעה התנגדות להסכם שלא יכלול התייחסות מפורשת לגבולות 67' וכן לחילופי שטחים עם ישראל (רמז להצעת שה"ח ליברמן).

בנוסף, החליטה המועצה המרכזית לבקש מהעצרת הכללית של האו"ם וממועצת הביטחון לפרסם החלטות בגנות ההתנחלות, ייהוד ירושלים והפגיעה במסגד אל-אקצה וכן להטיל חרם על חברות המסייעות להתנחלות ולייהוד ירושלים. היא קראה גם להטיל על ישראל את האחריות המדינית והמשפטית בהתאם לאמנת ז'נבה הרביעית.