"תדאגו שהרוצחים יישארו בכלא"

לקראת יום הזיכרון: משפחות שכולות ייפגשו עם השר גדעון סער וידרשו ממנו להביע עמדה תקיפה נגד שחרור מחבלים, לאחר שבעבר הצביע בעד.

חזקי ברוך , ל' בניסן תשע"ד

מאוחדים סביב השכול
מאוחדים סביב השכול
צילום: פלאש 90

משפחות שכולות מארגון נפגעי הטרור "אלמגור" פונות לשרי הממשלה בדרישה לכבד את הנרצחים ולמנוע כל שחרור מחבלים עתידי.

לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה, בני המשפחות ייפגשו בצהריים (רביעי) עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. לאחר מכן הם ייפגשו עם שר הפנים גדעון סער ויבקשו ממנו להביע עמדה תקיםפה נגד שחרור מחבלים, לאחר שבעבר הצביע בעד.

"אנחנו חבים זאת ליקירינו", אומרים ראשי ''אלמגור'', ''אי אפשר לבוא לקברי היקירים ביום הזיכרון ומצד שני רוצחיהם נמצאים במסלול שחרור. 83 רוצחים שוחררו השנה... קשה לנו לראות את מצעד הצביעות שבו הבכירים צועדים ביום הזיכרון לטקסים להבטיח לנו שידינו הארוכה תתפוס אותם בעוד ידם השנייה הקצרה משחררת אותם".

הלילה דווח כי ישראל העבירה לרשות הפלסטינית את גופותיהם של ארבעה מחבלים שביצעו ותיכננו פיגועים קשים נגד ישראל.

סוכנות הידיעות הפלסטינית "צפא" דיווחה כי מדובר באחים עאדל ועימאד עוסאללה מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס שתיכננו פיגועי תופת קשים נגד ישראל וחוסלו על ידי צה"ל בשנת 1998 באזור חברון.

כמו כן הועברה גופתו של עז א-דין אל-מצרי המחבל המתאבד בפיגוע במסעדת סבארו בקיץ 2001 במרכז ירושלים. ישראל העבירה גם את שרידי גופתו של המחבל תאופיק מחאמיד שהתאבד ממערב לאום אל-פחם והיה שייך לגדודי אל עקצא.