לראשונה: טקס יום הזיכרון משותף לעזרא ואריאל

בשכונות הר נוף בירושלים החליטו לשים את המחלוקות בצד, ולקיים טקס משותף לתנועות עזרא, אריאל וההנהלה החרדית בשכונה.

יעל רון , א' באייר תשע"ד

הזמנה לטקס
הזמנה לטקס
תנועת עזרא

בשכונת הר נוף בירושלים היו רגילים לקיים טקס אחד ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה.

את הטקס ארגנה תנועת עזרא ואליו הגיעה אוכלוסיית השכונה, כאשר חלק ממנה לא התחבר מבחינה אידיאולוגית ודתית לאותו הטקס. השנה החליט סניף עזרא הר נוף לפתוח את הטקס לכלל השכונה, ולארגן אותו ביחד עם סניף אריאל וההנהלה החרדית במקום.

"בוגרת של הסניף, שארגנה את הטקס בשנים הקודמות אמרה שהרמה של הטקס יורדת והציעה ליצור איחוד בינינו לבין סניף אריאל וההנהלה החרדית. היא שאלה לדעתי ובאמת הבנתי שיכול להיווצר טקס אחר ומיוחד", מספר נעם אלטמן, רכז עזרא הר נוף.

"יום הזיכרון הוא יום בלי פוליטיקה, יום שבו החיילים שנהרגו הם החיילים של כולנו, וצריך לשים את כל המחלוקות בצד ולבנות טקס שיתאים לכולם. כולם מאוד שמחו על היוזמה, ונתנו מעצמם לטובת הטקס".

היו חילוקי דעות?

אלטמן: "נוצרו הגבלות שלא היו לנו עד כה. לדוגמא, מידי שנה בטקס יום הזיכרון אנחנו עושים טקס מעבר ליום העצמאות, אבל הקהילות של אריאל הכינו כבר תוכנית משלהם לקראת יום העצמאות בשעה שבה אנחנו עורכים בדרך כלל את טקס המעבר. לא רצינו לבטל את הכל, אז אנחנו מקדימים את הטקס ומוותרים על טקס המעבר. גם בנות של אריאל לא יכולות לקרוא על הבמה עם הבנים של עזרא ודברים נוספים, אבל לאורך כל הארגונים, תמיד שיננתי לעצמי בראש שביום הזיכרון אין פוליטיקה, אנחנו כולנו מתאחדים ביחד לזכר החיילים".

אלטמן מוסיף לספר על הארגונים לקראת הטקס המשותף, "הרמה השנה של הטקס הולכת להיות מאוד גבוהה, יש יותר מארגנים, יותר משתתפים ומרגישים את זה בשטח, אפילו השלטי פרסום יותר מושקעים. אני חושב שזה יהפוך למשהו קבוע, זה מאוד יפה לראות חניך של עזרא וחניך של אריאל קוראים ביחד קטע לזכרו של חייל".