אחרי 30 שנות שכול מגיעים תלמידים ומתעניינים

סטודנטיות ממכללת 'אפרתה' חברו למיזם 'אמץ חלל' של משרד החינוך ויחד עם תלמידי תיכונים הן מגיעות למפגשים מרגשים עם משפחות שכולות.

שמעון כהן , א' באייר תשע"ד

ורד ובנות אבלינה
ורד ובנות אבלינה
אפרתה

12 סטודנטיות ממכללת אפרתה מלוות השנה כמה עשרות תלמידי כיתות י"א מבתי ספר שונים בירושלים המשתתפים בפרויקט 'אמץ חלל' של משרד החינוך.

במסגרת הפרויקט עובדים יחד סטודנטים לחינוך ותלמידים הניגשים לבחינת הבגרות בהיסטוריה. במהלך הפרויקט פוגשים התלמידים הנחלקים לקבוצות קטנות משפחות שיקיריהן לא זכו להנצחה מפוארת ומפיקים עבור המשפחה אלבום תמונות ולעיתים אף סרט המתעד את חיי יקירן שנפל.

ורד אביצור, סטודנטית שנה ג' במכללת אפרתה, מנחה השנה שתי קבוצות - אחת מהגימנסיה ירושלים של תלמידים ותלמידות והשנייה- של תלמידות מתיכון אבלינה בירושלים, מספרת: "מדובר בפרויקט חינוכי חשוב וערכי שמפגיש את התלמידים עם השכול הישראלי שלא תמיד זוכה להיות מתוקשר. חיילים שנפלו לפני שנים רבות, חיילים שנהרגו בתאונות אימונים בצבא ואפילו חיילים שהתאבדו בשל הקשיים שעמם התמודדו במהלך השירות. גם לכל אלו יש מקום בזיכרון הלאומי שלנו והייתה לי הזכות ללוות תלמידים במפגשים החשובים עם משפחות הנופלים. במשפחה אחת שליווינו האמא היא כבר אלמנה ומבוגרת מאוד ומעולם לא עשתה סדר במסמכים ובתמונות של בנה שנפל בתאונת אימונים. במשפחה אחרת נפל הבן בקרב עלום לפני קרוב לשלושים שנה. פתאום מגיעה קבוצת צעירים ורוצה לשמוע על בנם, זה מרגש וחשוב".

קבוצת התלמידות מאבלינה שנקשרו למשפחת שריקי שבנם משה נפל לפני 28 שנה, עברו תהליך משמעותי שהוביל את משרד החינוך להחלטה לפיה התהליך שעברו הבנות יתועד ויהפוך לסרט שישמש את התלמידים בשנה הבאה.