אופקים: טקס הנצחה ממוחשב לנופלים

מדי שנה מתקיימים טקסי הנצחה לחללי צה"ל בבתי הספר, אך תלמידי בית ספר "אשלים" באופקים הנציחו השנה את חללי העיר בדרך מיוחדת.

אורלי הררי , ד' באייר תשע"ד

מחשב
מחשב
Thinkstock

בבית הספר הממלכתי ניסויי "אשלים" באופקים, בו פועלת הרשת הלימודית חברתית של מיזם "סיסמה לכל תלמיד", לא קיימו את טקס ההנצחה השנתי לחללי העיר רק בחצר בית הספר, אלא גם בחדרי המחשבים.

טקס ההנצחה הממוחשב הוא שיא העשייה החינוכית של התלמידים בנושא הנצחת חללי העיר והשתתפו בו ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, מפקחות בתי הספר, מנהל מינהל החינוך, אבי ביתן, יו"ר "יד לבנים" אילן סלע וראשי מיזם "סיסמה לכל תלמיד".

במהלך הטקס ערכו התלמידים סיכום של התהליך הלימודי וחשפו את תוצרי הלמידה השיתופית של פרויקט ההנצחה שקיימו באמצעות פלטפורמת "סיסמה לכל תלמיד". בטקס ההנצחה הממוחשב שולבו גם קטעי קריאה ליום הזיכרון, הדלקת נר על-ידי ראש העיר והדלקת נר וירטואלי על-ידי כל תלמידי אופקים.

"סיסמה לכל תלמיד" מהווה רשת לימודית חברתית, המחברת בין שלושת גורמי ההוראה המרכזיים: מורים, תלמידים והורים. המיזם פועל על בסיס פלטפורמה (רשת ענן) המאפשרת תקשורת עדכנית, מידית, ונוחה בין המורים לתלמידים, ומעודדת ביטוי עצמי ויצירתיות הן בקרב המורים והן בקרב התלמידים.

אל פורטל "סיסמה לכל תלמיד" ניתן לגשת מכל מחשב המחובר לאינטרנט. ייחודיות המיזם, נמצאת בתהליכי ההטמעה האישיים שמוענקים לכל בית ספר, ולצוות ההוראה המשתתף בפרויקט: המורים

לומדים לבנות שיעורים מתוקשבים ולהשתמש בכלי המחשב הבסיסיים, כשיפור הקשר עם התלמיד, ויכולים ללמד את התוכן בצורה עדכנית, אינטראקטיבית וחווייתית הרבה יותר. ההטמעה, ושעות החניכה הפרטניות לכל בית ספר, הם אלו שסייעו להצלחת הפרויקט, והובילו את הביקוש העצום להשתתפות בו.

יצוין כי המיזם ממומן במלואו מתרומות של החברה לישראל בשיתוף קבוצת XT, בזן ובנק הפועלים, ובשיתוף פעולה עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל.