"לומדים לחיות עם בור בלב"

אליאסף פרץ, אחיהם של אוריאל ואלירז הי"ד, סיפר על הכאב ועל החיים הנמשכים, "השמחה והעצב נמהלים זה בזה, החיסרון נהפך לחלק מחיינו".

ידידיה בן אור , ה' באייר תשע"ד

בור בלב. אליאסף פרץ
בור בלב. אליאסף פרץ
צילום: איתי שרמר

בטקס יום הזיכרון שערכה "הגילדה", אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן, נאם אליאסף פרץ, בנה של מרים פרץ, ממדליקות המשואות, ששני אחיו, אלירז ואוריאל, נפלו בעת שירותם הצבאי.

אליאסף, סטודנט באוניברסיטת בר אילן, סיפר על בימת הטקס על הרגע בו נודע לו שאיבד את אחיו: "מאותו הרגע חיי השתנו, משפחתי החמה והמלוכדת נשברה לרסיסים. כל אח בכאבו מכונס, שוקלים כל מילה, כל תמונה, כל טעם צובט את הלב".

אליסף הוסיף וסיפר, כי "החיים ממשיכים, השמחה והעצב נמהלים זה בזה, החיסרון נהפך לחלק מחיינו. בבית ישנו קיר זיכרון ענק, ותמונותיו של אוריאל נטועות בו. לומדים לחיות עם בור בלב".

בסיום דבריו אמר אליאסף, "אני נושא תפילה לאבינו שבשמיים, שיסר מעלינו את הקללה של קבורת הבנים, כאב האלמנות ויתמות הילדים, שיתן שלום בארץ, ושמחת עולם ליושביה, ומי יתן וצו הגיוס הבא יהיה צו החיים, והפקודה תהיה פקודת שלום, ה' עוז לעמו יתן, ה' יברך את עמו בשלום".

מתן בר נוי, יו"ר אגודת הסטודנטים בבר אילן, אמר כי "משפחת פרץ היא אות ומופת לגבורה ישראלית. אנו מחזקים את אליסף ורואים בו, ובאימו מרים ובמשפחה כולה סמל ומוקד להשראה. בעיני הם מסמלים חלק משמעותי ממה שיפה וממה שכואב במדינת ישראל".