"חוגגים על הנס הגדול"

הציבור הדתי בראשון לציון התאחד לתפילה חגיגית ולבמה משותפת בהשתתפות תנועות הנוער, ישיבת ההסדר, הגרעין התורני והתושבים.

ידידיה בן אור , ה' באייר תשע"ד

תפילת חגיגית התקיימה הערב (שני) בבית הכנסת חי טייב בראשון לציון בהשתתפות תלמידי ישיבת ההסדר בראשון לציון.

בתפילה השתתפו ראש הישיבה ונשיא הגרעין התורני בעיר, הרב שלמה לוי, חברי מועצת העיר ראשון לציון, עו"ד אלי יבלון ודורון אוזן, סגן יו"ר המועצה הדתית בראשון לציון, ויו"ר מרחב ההסתדרות בראשון לציון, זורי מזרחי.

לאחר מכן התקיימה ברחבת ההסתדרות בעיר הרקדת יום העצמאות בהשתתפות תזמורת סרוגים שאותה ארגנו הגרעין התורני בראשון לציון, ותנועות הנוער בני עקיבא ואריאל.

נשיא הגרעין התורני וראש ישיבת ההסדר, הרב שלמה לוי, אמר כי "אנחנו חוגגים 66 שנים למדינת ישראל על הנס הגדול של קיבוץ גלויות והקמת המדינה בקיום מצוות עשה של הקמת שלטון יהודי בארץ ישראל. זאת כחלק מהמעבר המיוחד מיום הזיכרון ליום העצמאות המשלב את מסירות נפשם של חיילי צה"ל, ומצד שני את הזכות שנתנו לנו בחייהם להמשיך ולשמור על גבולות המדינה ועל יכולתנו לקיים חיי אומה בארץ ישראל".

חבר מועצת העיר, עו"ד אלי יבלון, ציין כי "זוהי פעם ראשונה שאנו מקיימים במה מרכזית משותפת לתנועת בני עקיבא ואריאל, לגרעינים התורניים במרכז ובאזור, ישיבת ההסדר ולציבור הרחב בהשתתפות עם ההסתדרות בעיר, דבר המהווה דוגמה לשיתוף והמעורבות של הקהילה הדתית בעיר".

רב קהילת מעיין חיים בנווה ים ורב ישיבת ההסדר בראשון לציון, הרב יונתן סנדרס, ציין כי "בפעם הראשונה כלל הגופים הדתיים מתאחדים לחגיגות יום העצמאות בנוסף לתפילה חגיגית ברוב עם. פעילויות הקירוב והאיחוד בתקופות החגים ובכלל, בהשתתפות קהלים שונים מרחבי העיר, מעידים יותר מכל על הרצון המאחד את כולנו להיות חלק ממורשת וזהות יהודית, כל אחד על פי הוויתו ודרכו".