חתן התנ"ך העולמי: איתן עמוס מטורונטו

איתן עמוס, בן 18 מקנדה, הוא חתן התנ"ך העולמי לנוער לשנת תשע"ד - הקנדי הראשון שזוכה בתחרות.

ערוץ 7 , ו' באייר תשע"ד | עודכן: 21:49

איתן עמוס מטורונטו
איתן עמוס מטורונטו
צילום - קובי גדעון / לע"מ

בתיאטרון ירושלים הסתיים היום (שלישי) חידון התנ"ך העולמי במעמד ראש הממשלה.

חתן חידון התנ"ך העולמי: תלמיד ישיבת אור חיים בטורונטו, איתן עמוס, בן 18 מקנדה, עד גיל 11 גר עמוס בקרני שומרון, והוא הקנדי הראשון שזוכה בתחרות. עמוס הכריז כי בכוונתו ללמוד שנה הבאה בישיבת ההסדר במעלה אדומים.

סגניתו: תפילה ברנסון מצביה רחובות, במקום השלישי: איתמר קאליפא מישיבת שעלבים, במקום הרביעי: תמר ג'ינלי מאשדוד ובמקום החמישי: ניב קוצר מאשדוד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ברך את המתמודדים ואמר "התנ"ך הוא לא רק יסוד קיומנו, הוא גם המפוח שמבעיר אש ציונית בכל מה שאנחנו עושים היום במדינת ישראל. שיבת ציון,  כינוס פזורי האומה, תחיית השפה העברית, עמידה נחושה מול אויבינו, יצירת חברה מתוקנת ובניית הארץ בתקווה לשלום, בתקווה לביצור עתידנו מעל הכל.

הכל כבר נמצא בפנים התנ"ך ולכן אני אומר לצעירים ולצעירות הנפלאים הללו מחוץ לארץ: ישראל היא הבית, היא לב האומה, בואו הצטרפו אלינו. לא לחידון, לתמיד".

שר החינוך, הרב שי פירון, קרא לבני הנוער בחידון התנ"ך העולמי ללמוד את ספר הספרים של העם היהודי.

"הפכו את התנ"ך למצפון ולמצפן. ספר התנ"ך, אין הוא ספר ככל הספרים. אין מקומו בארון כי אם בצקלונכם, בשעה שאתם תרים את הארץ, הולכים לאורכה ולרוחבה. קחו אותו למקום העבודה, למדו ממנו דיני מסחר הוגן. בואו אתו הביתה, למדו כמה חשוב לכבד את ההורים וכמה נוראה היא מלחמת אחים. גשו לפינת הרחוב, פגשו את האחר הפוחד להלך לאורם של הזרקורים ולמדו מהתנ"ך איך ראוי לנהוג בגר, ביתום ובאלמנה".

השר פירון הוסיף, "משרד החינוך יעשה כל שביכולתו כדי לחבר את התנ"ך ללבבות, כדי להפכו לדרך חיים, לאורח חיים, כדי לתת לו מקום של כבוד בשעות ובימים שבהם מתגבשת ומתעצבת זהותם של המתבגרים". 

רגע מרגש נוסף נרשם בחידון: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בישר לד"ר אבשלום קור, מנחה חידון התנ"ך, על הולדת נכדו במהלך החידון. כשהוזמן ראש הממשלה לשאול את המתמודדים את 'שאלת ראש הממשלה' פתח ואמר: ראשית, אבשלום אספר לך שנולד לך נכד בשעה 11:15. אבשלום הודה לראש הממשלה והעיר כי יש לו 'מקורות מידע' טובים.

נתניהו השיב בהלצה כי "אלו פריבילגיות השמורות לראש הממשלה בלבד". קור ציין בגאווה כי היולדת מתגוררת עם בעלה במושב נווה הסמוך לגבול מצרים, מושב בו מתגוררים מגורשי גוש קטיף.טוען....


צילום: מוקי שוורץ וקובי גדעון