אב שכול: אין גבול לצביעות של עמוס עוז

הסופר עמוס עוז תקף את מי שעומדים מאחורי תג מחיר וכינה אותם "ניאו נאצים". אב שכול הזכיר לו "מעשה מיוחד" שהוא עצמו אחראי לו.

עוזי ברוך , ט' באייר תשע"ד

עמוס עוז
עמוס עוז
צילום: פלאש 90

הסופר עמוס עוז מכנה את מבצעי פעולות "תג מחיר" - "ניאו-נאצים". עוז אמר את הדברים במסיבת יום הולדתו ה-75.

"אני לא יכול לשמוע את הכינוי תג מחיר, ועוד פחות מזה אני לא מסוגל לשמוע את הכינוי המיופייף 'נוער הגבעות'. הגיע הזמן שנסתכל במפלצת הזאת בעיניים. 'תג מחיר' 'נוער הגבעות' הם כינויים מתוקים, סכריניים, למפלצת שהגיע הזמן לקרוא לה בשמה", צוטט בערוץ 2.

"רצינו להיות עם ככל העמים, פיללנו שיהיה גנב עברי וזונה עבריה - ויש גם קבוצות ניאו נאציות עבריות", אמר עוז.

"אין שום דבר בעולם שהניאו נאציים באירופה עושים והקבוצות האלה לא עושות. הגיע הזמן לקרוא להם בשמם. אולי ההבדל היחיד נעוץ בכך שהקבוצות הניאו-נאציות שלנו נהנות מרוח גבית של לא מעט מחוקקים לאומניים, אולי אפילו גזעניים, וגם רבנים שנותנים להם ביסוס שהוא בעיני פסאדו-דתי, הוא בעיני התהום שבין היהודים לבין המילים של היהודים", אמר.

ציון סויירי, אב שכול שאיבד שלושה מבני משפחתו בפיגוע טרור, השיב לו "עמוס עוז הוא האחרון שיכול להטיף מוסר זאת לאחר שהלך לבקר את מרואן ברגותי, רוצח יקירי, בכלא ובפעם אחרת שלח לו ספר עם הקדשה חמה. עם כל החומרה של מעשי תג מחיר, אי אפשר להשוותם לנאציזם שרצח שישה מליון מבני עמנו ולהקדיש ספר לרוצח זה הרבה יותר חמור מלצייר סיסמא על הקיר".

נזכיר כי ברגותי נידון על ידי בית משפט ישראלי לעונש של חמישה מאסרי עולם מצטברים ו־40 שנות מאסר על מעשי טרור בהם נרצחו ונפצעו ישראלים רבים.