ביהמ"ש העליון מחק את עתירת 'רגבים'

בעמותת 'רגבים' ביקשו לקבל מידע על הבעלות על קרקעות באזור הישוב 'פסגות'. בעקבות צו עליו חתם האלוף אלון מחקו השופטים את העתירה.

שלמה פיוטרקובסקי , י"א באייר תשע"ד

מחק את העתירות. גרוניס
מחק את העתירות. גרוניס
צילום: פלאש 90

/News/News.aspx/271765שופטי בית המשפט העליון, הנשיא אשר גרוניס, המשנה לנשיא מרים נאור והשופט חנן מלצר מחקו את עתירת תנועת רגבים ועתירת יוסף מימון, נגד המנהל האזרחי.

השופטים דנו בעתירתו לבג"ץ של יוסף מימון, ובערעור שהגישה המדינה על עתירה מנהלית שהגישה תנועת רגבים לבית המשפט המחוזי בירושלים.

עתירתו של מימון נגעה לבקשת מידע על הרישומים אודות בעליהן של חלקות בכפר סנג'ל אשר נסגרו בפניו על פי צו שהוציא המנהל האזרחי.

עתירת "רגבים", שהוגשה כאמור לבית המשפט המחוזי בשיתוף הישוב פסגות, ביקשה לקבל את המידע ברישומי הטאבו של כמאה חלקות באזור הישוב פסגות, על פי הוראות חוק חופש המידע.

בית המשפט המחוזי, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, קיבל את עתירת רגבים והורה למנהל האזרחי למסור ל"רגבים" ולישוב פסגות את המידע.

המדינה ערערה על פסק הדין והדיון בערעור ובעתירתו של יוסף מימון אוחד. ערב הדיון בשתי העתירות חתם אלוף פיקוד המרכז, ניצן אלון, על צו המקשה עוד יותר על יהודים קבלת מידע אודות רישומי בעלות בקרקעות ביו"ש.

במהלך הדיון טענה המדינה כי לאור שינוי המצב המשפטי יש למחוק את שתי העתירות. ברגבים תקפו את הצעד התמוה של שינוי החקיקה ערב הדיון, והוסיפו כי בכל מקרה שינוי החקיקה לא יכול להשפיע על שתי העתירות, שהוגשו עוד טרם הוצאת הצו.

השופטים קיבלו באופן חלקי את טענת המדינה, ולאור שינוי המצב המשפטי קבעו כי יש להגיש מחדש את העתירות, או לחילופין לתקוף ישירות את הצו עליו חתם האלוף ניצן אלון.