"תנו בנו אמון. אנו לכם שליחי ציבור נאמנים"

סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, השתתף בכנס עמדו"ת ואמר כי מפלגתו נאבקת לשמירת הסטטוס קוו בנושא דת ומדינה, "זהו מאבק שאינו פשוט".

חזקי ברוך , י"ד באייר תשע"ד

הרב אלי בן דהן
הרב אלי בן דהן
צילום: פלאש 90

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), נאם היום (רביעי) בכנס עמדו"ת של מכללת אורות ישראל.

הוא אמר כי "אנחנו פועלים לחזק את זהותה היהודית של המדינה, במגילת העצמאות שכולם אוהבים להסתמך עליה, לא המילה דמוקרטיה אבל כן מופיעה בה 3 פעמים המילה 'יהדות'. עצוב מאוד שגברת ציפי ליבני החליטה להתנגד לחוק מדינת הלאום של העם היהודי, שהוא מטרה בסיסית עבור כל אזרח במדינת ישראל".

סגן השר אמר כי האתגר המרכזי הוא להרחיב את הקשר בין דת ומדינה ואת הזהות היהודית, "לעומת מפלגות אחרות שחושבות שאולי הדרך הנכונה היא לצמצם את האחדות בין דת ומדינה. זה מאבק לא פשוט, יש הרבה מאוד ויכוחים, רק במושב החורף האחרון הצלחנו למנוע את קידומם של מעל עשרים חוקים שנועדו לשנות את הסטטוס קוו בנושא דת ומדינה".

"אנו מביאים את היהדות לא רק לציבור הדתי אלא דווקא לציבור שאינו שומר תורה ומצוות ולתת לו את התחושה שכשהוא יזדקק לשירותי הדת, הוא ידע אל מי לפנות והם יהיו שם בשבילו", ציין הרב בן דהן והוסיף כי "פתחנו את אזורי הרישום לנישואין, שיצרה התייעלות של מחלקות הנישואין בשיפור השירות ותחרות פנימית בין המועצות הדתיות. בנוסף, אנחנו מובילים מהפכה גדולה בנושא הכשרות ולנתק את הקשר בין המשגיח לבעל העסק".

"חשוב מאוד שהציבור שבחר בנו גם ייתן בנו אמון, יש לכם שליחי ציבור נאמנים, מטרתנו היא להגביר את הזהות היהודית במדינה. לא הכל נעשה ביום אחד, גם גאולתנו נעשית קמעה קמעה".