ח"כ אקוניס: מברך על רכישת בתים בחברון

סגן השר אופיר אקוניס ביקר בקרית ארבע ובמערת המכפלה, "נתגבר על הקשיים ובקרוב יאוכלס גם בית המכפלה".

ישי קרוב , י"ד באייר תשע"ד

ח"כ אקוניס ומלאכי לוינגר
ח"כ אקוניס ומלאכי לוינגר
יח"צ

סגן השר במשרד ראש הממשלה, אופיר אקוניס (הליכוד), ביקר אמש (שלישי) במועצת קרית ארבע חברון שם נפגש עם ראש המועצה מלאכי לווינגר, חברי מועצה ופעילי ליכוד תושבי קרית ארבע חברון.

בנוסף, ביקר במערת המכפלה, צפה במפות הישוב בלשכתו של ראש המועצה וקיבל עדכונים לגבי ההתפתחות היישוב בשנים בקרובות.

"כאן התחיל סיפורו של העם היהודי ואף אחד מהקהילה הבינלאומית או בשיח הציבורי הישראלי לא יכול לעוות או להתעלם מהעובדות הללו", ציין אקוניס והוסיף כי בימים אלה הוא עומד להתחיל במסע הסברתי ודיפלומטי בזירה הבינלאומית והישראלית כדי שהעולם יכיר בעובדות הללו. "אין שום כוונה לוותר על המקום הזה משום שאין עם המוותר על השורש שלו".

כזכור, בנאומו, בפתיחת מושב הקיץ של הכנסת השבוע, התייחס אקוניס למשא ומתן עם הפלסטינים ואמר כי "שמעתי ציטוטים של ידידינו שאומרים כי ההתנחלויות הם מכשול לשלום. זהו אחד מהעיוותים הנבזיים ביותר ואחד מהשקרים הגדולים של הסכסוך הישראלי ערבי במאה השנים האחרונות שלצערי הצליח לחלחל גם בתוך העם היהודי. ארבעת אלפים שנה אנחנו פה".

סגן השר אף סייר סמוך לבית השלום שאוכלס בערב פסח ובירך על כניסת התושבים היהודים לבית. כאשר נשאל האם 'בית המכפלה' שנקנה בידי היהודים ושר הביטחון מעכב את איכלוסו יסתיים באופן דומה, אמר אקוניס ,"גם 'בית המכפלה' יאוכלס בקרוב ביהודים. בבית השלום היו בעיות והתגברנו עליהם. אני מברך על המגמה הזאת של קנית הבתים לתושבים היהודים בחברון ובמזרח ירושלים ואני מקווה שהתופעה תגבר בכל הארץ, זוהי תופעה מבורכת", סיכם סגן השר.

ראש מועצת קרית ארבע חברון, מלאכי לווניגר ציין כי, "ביקורו של סגן השר, אופיר אקוניס הוא המשך טבעי לשרשרת האח"מים מהכנסת ומחוצה לה שאנו מביאים למועצה".

לוונגר ציין כי משמח לדעת שיותר ויותר חברי כנסת ושרים מהמחנה הלאומי מתבטאים בצורה נחרצת אודות השייכות והבעלות שלנו על הארץ כולה, ובהם עיר האבות קרית ארבע חברון. "אנו מחזקים ומוקירים אותם על כך ואני מאחל לסגן השר אקוניס הצלחה רבה במסעו ההסברתי בנסיעתו בשבוע הבא לארצות הברית למען מדינת ישראל וההתיישבות כולה".