הבית היהודי הקים את 'פורום צפון'

לאחר שהשיקה את 'פורום דרום', השיקה מפלגת הבית היהודי בצפת את פורום צפון של המפלגה.

חזקי ברוך , י"ד באייר תשע"ד

פורום צפון
פורום צפון
דובורת הבית היהודי

מפלגת הבית היהודי השיקה אמש (שלישי) בצפת את פורום צפון של המפלגה.

ההשקה התקיימה בהשתתפות יו"ר המפלגה השר נפתלי בנט, מנכ"ל המפלגה ניר אורבך ופעילים מרכזיים בצפון.

הקמת הפורום נעשתה לאחר שבתחילת השבוע המפלגה השיקה את פורום דרום, ושניהם מצטרפים לפורומים שהמפלגה הקימה בחודשים האחרונים כמו מטה חילוני, פורום נשים, תאי סטודנטים "ישראלים", פורום ראשי סניפים, פורום יש"ע, פורום 120 ועוד.

"המטרה של הבית היהודי היא לנהל מדינת מופת יהודית", אמר בנט, "לממשלה יש את הכלים של ניהול מדינה. בצד הערכי-יהודי זה סיפור אחר. הממשלה לא יודעת לעשות בדיוק מה שצריך. המשימה היא שהמדינה תהיה יותר יהודית. אם זה יקרה- היתר יקרה".

"בחודש האחרון היה ניסיון למהלך של שינוי המציאות. התקבע שבמדינת ישראל משחררים מחבלים מעת לעת, בדר"כ בעסקאות. יש מדינת היהודים שאמורה להיות מדינת מופת ודווקא היא המדינה היחידה שמשחררת מחבלים".

בנט הוסיף עוד כי "הלכנו לפני חודש למהלך ששם מעצור מפני ההתדרדרות של שחרור המחבלים, והיינו מוכנים לשלם מחיר פוליטי של פרישה מהממשלה. וזה נעצר. עכשיו אנחנו עושים את המהלך הבא להעביר את החוק – אנחנו נעביר את החוק הזה. נחתור למגמה להגיע למדינה יותר יהודית. אסור להתייפייף, אין מה להתנצל".

ואילו ניר אורבך אמר: "אנחנו עושים במפלגה עבודה ממוסדת של כל הפורומים". סוכם כי צוות היגוי מצומצם יגבש בימים הקרובים ניר עבודה ובו חלק חזוני-רעיוני וחלק מעשי שיוכל באופן פרקטי לקבוע את סדר היום של הבית היהודי בפעילות בצפון".

בהשקת הפורום ברכו המשתתפים את חברת הכנסת שולי מועלם על החלטתה לפתוח לשכה פרלמנטרית בצפון ולהוביל יחד עם ראשי הפורום והפעילים את העשיה של המפלגה והקשר עם הציבור בצפון הארץ.