כתב אישום נגד המעורבים ברצח יפתח גריידי

כתב האישום הוגש נגד ארבעת המעורבים, אחד מואשם ברצח, שני בהריגה, ואילו השניים האחרים מואשמים באי מניעת פשע.

שלמה פיוטרקובסקי , ט"ו באייר תשע"ד

יפתח גריידי
יפתח גריידי
מתוך הפייסבוק

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום כנגד ארבעת המעורבים ברצח החייל יפתח גריידי ב-21 באפריל.

כתב האישום הוגש נגד בן גניש (23), מני דבוש (27), שי קלדרון (25) וצעיר נוסף בן 24 ששמו נאסר לפרסום, בגין מעורבותם, כל אחד על פי חלקו, ברצח.

על פי כתב האישום, הארבעה בילו ביום הרצח במועדון ברעננה. באותו ערב, בילו במקום גם גריידי יחד עם חבריו. במהלך הערב ניסה קלדרון במספר הזדמנויות ליצור מגע עם ידידתו של גריידי.

למרות התנגדותיה, קלדרון המשיך במעשיו עד אשר נחלץ חבר לעזרתה. בעקבות המקרה, התפתחה קטטה במועדון בין הארבעה לבין חבריו של גריידי.

מאבטחי המועדון ניגשו לאזור הקטטה והפרידו בין החבורות. במהלך הקטטה גמלה בלבו של גניש החלטה להביא למותו של אחד מבני החבורה של המנוח.

לשם ביצוע החלטה זו נכנסו הארבעה למטבח המועדון, שם נטל גניש מזלג גריל ארוך בעל שתי שיניים, אותה בהמשך העביר לדבוש, וסכין קצבים. הארבעה צעדו לעבר שער היציאה וכשהבחין גניש באחד מבני חבורתו של גריידי ניסה לדקרו, אך הוא הצליח להימלט.

לאחר מכן, הבחין גניש בגריידי ויחד עם דבוש הם הדפו אותו לקיר והלמו בו באגרופים כאשר דבוש דוקר את יפתח באמצעות המזלג וגניש נועץ את הסכין. כתוצאה מן הפגיעה דימם גריידי למוות. מיד לאחר הדקירה נמלטו הארבעה מהמקום.

גניש מואשם בעבירה של רצח, דבוש מואשם בעבירת הריגה ואילו שני החברים, קלדרון והצעיר הנוסף, מואשמים בעבירה של אי מניעת פשע.

אישום נוסף מייחס לנאשמים גניש ודבוש עבירה של שיבוש מהלכי משפט, בכך שמיד לאחר הדקירה נמלטו מן הזירה, העלימו את הסכין וכן את חולצתו של גניש.

בנוסף, התקשרו הנאשמים לשניים מעובדי המועדון, ניסו לברר מידע על תוצאות הדקירה ועל קיומן של מצלמות אבטחה במקום.