רב בכיר: התורה היא ספר החוקים שלנו

רב בכיר בציונות הדתית מתייחס בשיחה עם ערוץ 7 לסערת הרב יעקב אריאל ומסביר מדוע הוא תומך ברב אך מסרב להזדהות.

עוזי ברוך , ט"ו באייר תשע"ד

תורה
תורה
צילום: פלאש 90

אחד מבכירי הרבנים בציונות הדתית מחזק את רבה של רמת גן, הרב יעקב אריאל, בעקבות המתקפה נגדו מצד תושבי העיר, אנשי שמאל ותנועות אנטי דתיות.

הרב מציין בשיחה עם ערוץ 7 כי "ספר החוקים של הרבנים זו התורה בכתב והתורה שבעל פה ועליהם לפסוק הלכות על פי התורה, זו חובתם וזה תפקידם, ואם לא יעשו כן - הם מועלים בתפקיד שלהם", אמר.

הרב מדגיש כי "במקרה שיש סתירה בין חוקי הבג"ץ לבין חוקי התורה ברור שהתורה היא המחייבת אותם. כל המלחמות וההתלהמויות של הקצה השמאלני האנטי דתי לא יטשטשו את העובדה שיש הרבה יהודים שבחוש הבריא והרגש היהודי שלהם לא מעוניינים לגור על יד ה'מעוטים' האלה".

"דווקא במדינה דמוקרטית", מוסיף הרב, "צריך לאפשר לכל אחד לבחור את האדם שהוא רוצה להשכיר לו דירה ולאפשר לו לחיות על יד השכנים שהוא בוחר. אין כאן מקום להתערבות הכנסת או בית המשפט. ההתערבות הזו והרצון לחוקק חוקים ברוח זו - הינם מהלך שנוגד את חופש הדיבור וחופש העיסוק".

הרב מזכיר כי דברי הרב אריאל פורסמו באתר התורני "ישיבה", בתשובה לשאלה של תלמיד, "אל לאנשים הרחוקים מהדת ומערכי היהדות לחטט ולחפש כותרות - שם באתר נכנסים אנשים שמעוניינים לחיות את חייהם על פי התורה".

הרב מסביר כי הוא מסרב להזדהות בשמו המלא בשל החשש מהפגנות מתחת לביתו מצד ארגוני שמאל, תנועות אנטי דתיות והתכתבויות מיותרות עם פקידי מדינה, "ביקשתי לומר דברים ברורים ואין לי הכוחות והזמן להפגנות מתלהמות מתחת לבית או למתקפת תגובות של פוליטיקאים רודפי התורה".