כדורסל מכוכב אחר: ליגת בנימין נפתחה

בשנה החמישית ברציפות, נפתחה ביום חמישי האחרון ליגת הכדורסל של יישובי בנימין. משחק הפתיחה: כוכב השחר נגד מעלה לבונה.

נרי וייס , י"ז באייר תשע"ד

משחק הפתיחה של הליגה
משחק הפתיחה של הליגה
נתנאל שבט

הנה זה בא. לאחר הפסקה ארוכה בת כמה חודשים, חזרה ביום חמישי האחרון ליגת הכדורסל בוגרים של מועצה אזורית מטה בנימין. את הליגה מארגנת מחלקת הספורט שבמתנ"ס בנימין ובליגה ישנם יישובים רבים ממזרח בנימין וממערב שנוטלים חלק באירוע הספורט המתמשך.

הליגה נפתחה עם משחק שהפגיש את האלופה מלפני ארבע שנים - כוכב השחר, ומעלה לבונה. כתוצאה מכך שלכוכב השחר אין אולם ספורט שעומד בתקן אירוח המשחקים, כל משחקי הבית של הקבוצה יתקיימו באולם הספורט שביישוב עלי בימי חמישי.

אמנם המשחק היה "בביתם" של כוכב השחר אבל הסמיכות הגיאוגרפית של מעלה לבונה לעלי, הביאה עשרות אוהדי מעלה לבונה האורחת למשחק, הרבה יותר מאוהדי כוכב השחר שהגיעו לעודד את קבוצתם.

הקבוצות עצמן הגיעו לאולם הספורט בעלי למשחק הראשון העונה במצב רוח טוב.
מצד אחד התייצבה כוכב השחר עם יתרון מספרי של שחקנים וספסל עמוק ואיכותי, דבר שאיפשר רוטציה וגיוון במשחקה. מעלה לבונה מצידה ניצלה כאמור את יתרון המרחק הביתי על מנת להביא למשחק קהל אוהדים רב.

מהלך המשחק: שחקני כוכב השחר פתחו בריצה של 0:10 בשל משחק מסורבל ומספר איבודי כדור של היריבה. מעלה לבונה ניסו לעצור את מומנטום המארחים בעזרת פסק זמן, ואכן  ההתקפות המתפרצות של הכוכב נעצרו מעט. לבונה תפסה את השליטה במגרש, והחלה לשחק בצורה מאורגנת ואף באה על שכרה כשעלתה על לוח הנקודות עם 6 כאלה ברבע הראשון. כוכב השחר סיימו את הרבע עם 16 נקודות.

ברבע השני המגמה נמשכה ומעלה לבונה נאלצו לשמור אישית. כוכב השחר המשיכו בשמירה אזורית חזקה בעזרתה יצאו למתפרצות קטלניות שהביאו לסיום הרבע השני בתוצאה 30-13 לכוכב השחר. כבר בשלב זה עקב הפער הגדול שנפתח כוכב השחר עשו חילופים רבים וכל השחקנים עלו לשחק מהספסל, דבר שנתן לחמישייה הפותחת לנוח.

ברבע השלישי כוכב השחר חזרה לשחק עם החמישייה החזקה שלהם כדי שיתרגלו עוד משחק קבוצתי ויתרגלו אחד לשני, בכל זאת - משחק ראשון העונה. צירוף של משחק חזק מצידה של כוכב השחר, וכן עייפות של שחקני מעלה לבונה גרמה לרבע שלישי במעמד צד אחד. בתום הרבע השלישי לוח התוצאות הראה 18:51 לזכות כוכב השחר שקלעה 21 נקודות מול 5 בלבד של מעלה לבונה.

הרבע הרביעי היה בבחינת גארבצ' טיים מצידם של שתי הקבוצות, ואולי זה מה שגרם למעלה לבונה לזכור שהם צריכים לשחק כדורסל. מעלה לבונה החלה במטווח שלשות קטלני שנכנסו לסל וכך הכפילו את מספר הנקודות שלהם תוך מספר דקות. כוכב השחר ראו כיצד הפער מתחיל להצטמצם מה שאילץ אותם לעבור מיד לשמירה אישית, שעצרה את ההפקרות מסביב לשלוש. לקראת הסיום מעלה לבונה נלחצו וביצעו עבירות רבות דבר שהביא את שחקני כוכב השחר לקו העונשין ממנו קלעו ללא בעיה. על אף הרבע הרביעי הצמוד שהסתיים בתוצאה 15:18, כוכב השחר ניצחה את משחק הפתיחה בתוצאה החד צדדית 33:69.

שחקן כוכב השחר, נתנאל שבט אמר בסיום המשחק: "המשחק הסתיים אמנם בתוצאה חד צדדית, אבל עם הרבה שמחה חיבוקים וכיף של שתי הקבוצות". שבט הוסיף ואמר: "שיהיה לכולנו ליגה מהנה, ובהצלחה רבה למחלקת הספורט של מתנ"ס בנימין".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il