המחבל הרוצח מתלונן: הכיבוש פגע באוסף הבולים

מחבל רוצח ששוחרר במסגרת מחוות המו"מ מתלונן על קשיי הכלא של הכיבוש ומתאר כיצד לא יכול היה לטפל באוסף הבולים שלו.

שמעון כהן , י"ט באייר תשע"ד

עבד רבו מספר על הרצח
עבד רבו מספר על הרצח
צילום מסך. מבט לתקשורת הפלשתינית

בראיון לעיתון אל חיאת אל ג'דידה מתלונן מחבל רוצח ששוחרר כחלק ממחוות המו"מ המדיני על הפגיעה שנפגע אוסף הבולים שלו במשך התקופה בה שהה בכלא.

על פי דיווח מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' המדובר הוא במחבל עיסא עבד רבו שרצח את שני הסטודנטים רון לוי ורויטל סרי הי"ד ביום ה-22/10/1984, כאשר טיילו מדרום לירושלים.

עבד רבו כפת אותם באיומי נשק, כיסה את ראשיהם ורצח את שניהם ביריות. הוא נידון לשני מאסרי עולם, אך שוחרר באוקטובר האחרון כאחד מתוך 104 אסירים שישראל הסכימה לשחרר, כהיענות לתנאי מוקדם של הרש"פ לחידוש המשא ומתן.

על פי דיווחם של ראשי 'מבט', איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק, כיבד העיתון הרשמי של הרש"פ, אל חיאת אל ג'דידה, את עיסא עבד רבו בראיון בו סופר כי הרוצח "חזר בלהיטות לתחביב איסוף הבולים שלו, תחביב שהכיבוש מנע ממנו במשך 30 השנים שבהן הוא ישב בבתי הכלא של הכיבוש".

בראיון, עבד רבו התלונן על "ההגבלות הרבות" בבית הכלא שגרמו לכך ש"היה לי קשה לעסוק בתחביב. "אני גאה בבולים שאספתי בכלא, אך היה לי קשה לעסוק בתחביב [שלי] בכלא, משום שההגבלות רבות, המכתבים שמגיעים הם מעטים, וגם איכות הבולים [ירודה]. הכלא משפיע גם על התחביבים שלנו, ולא היו לי אלבומים מיוחדים שאשים בהם את הבולים כראוי להם, אז שמתי אותם במעטפה - אותה אחת שיצאה איתי מהכלא", מצטטים אנשי 'מבט' את דבריו של המחבל שבאחרונה סיפר בראיון אחר כיצד רצח את שני הישראלים וסיפר כי "כמובן שכבלתי אותם. אחר כך גזרתי עליהם גזר דין מוות בירי בשם המהפכה. יריתי בהם, כדור בכל אחד והלכתי [להסתתר] באזור ההר...".