האוניברסיטאות נגד ילדים?

ועד ראשי האוניברסיטאות הודיע למועצה להשכלה גבוהה כי הוא מתנגד לשיפור בתנאי הסטודנטיות בהריון ולאחר לידה.

עדו בן פורת , י"ט באייר תשע"ד

חדר לידה. אילוסטרציה
חדר לידה. אילוסטרציה
פלאש 90

חבר הכנסת משה פייגלין (הליכוד ביתנו) מותח ביקורת על התנגדות האוניברסיטאות בישראל להארכת חופשת הלידה.

"מה עובר על ראשי האוניברסיטאות? לבנותיי הסבירו באוניברסיטה (ת"א) שרצוי ומומלץ לא להרות", סיפר פייגלין בעמוד הפייסבוק שלו.

"הבוקר אנו מתבשרים שהם מתנגדים לבקשה הכל כך טבעית והגיונית של ח"כ מיכל רוזין להארכת חופשת הלידה של סטודנטיות, מארבעה לשישה שבועות", עדכן פייגלין והוסיף כי "כשמדובר העלמות עין מהעתקות ושאר מרעין בישין - ראשי האוניברסיטאות מכילים את התופעה בלי שום בעיה. יכול להיות שהם פשוט נגד ילדים?", שאל.

ועד ראשי האוניברסיטאות הודיע למועצה להשכלה גבוהה כי הוא מתנגד לשיפור בתנאי הסטודנטיות בהיריון ולאחר לידה. על פי ההצעה שגיבשה ח"כ רוזין יחד עם התאחדות הסטודנטים, סטודנטיות יוכלו להיעדר מלימודים עד שישה שבועות, לטובת היריון, לידה או טיפולי פוריות.

במכתב ההתנגדות של ראשי האוניברסיטאות נטען כי "אנו סבורים שסטודנטיות שיולדות זכאיות לכך שהתואר שתקבלנה יהיה תואר שווה ערך לתואר של סטודנטים אחרים ולא תואר שהושג תוך מתן 'הנחות' בלתי מתקבלות על הדעת.

גישה זו מהווה מדרון חלקלק ביותר, שכן למה לא להכיר גם בפעילויות או היעדרויות אחרות שכולן נועדו למטרה ראויה, במקום פעילות אקדמית?... מצופה מהמועצה להשכלה גבוהה שתיתן את הדעת לסיכון הגדול הטמון בהצעה שפוטרת סטודנטית מחובת נוכחות בקורסים במשך מחצית הקורס", נכתב.