85 שנה לבני עקיבא

תנועת בני עקיבא חוגגת 85 שנה ואנחנו חוגגים איתה. החלטנו לראות מה הגולשים יקנו לה ליום ההולדת ומה הם למדו מהתנועה.

יעל רון , י"ט באייר תשע"ד

בני עקיבא בהונג קונג
בני עקיבא בהונג קונג
יח"צ

תנועת הנוער בני עקיבא חוגגת 85 ואנחנו החלטנו לראות מה החניכים, המדריכים והבוגרים מתכוונים לקנות לה ליום הולדת ומה זה בני עקיבא עבורם.

חן חניאל

שבט נעלה- סניף אלקנה

מה אתה הכי אוהב בבני עקיבא? את הערכים הגדולים, של להיות בתנועה של עם. את החברים.

מה תקנה לה ליום ההולדת? צבע גואש.

מה למדת בתנועה שלא למדת במקום אחר? למדתי שתמיד אפשר לתרום ולעזור, בכל מקום שלא יהיה. אני לא נכנסתי להדרכה בסניף אלקנה, ולמרות זאת זכיתי להיות פעיל בגרעין במשך שנה וחצי, ואחר כך להיכנס להדרכה של שנה בסניף נצר אריאל.

הודיה אלתר

שבט דביר- סניף שיכון פתח תקווה

מה אתה הכי אוהבת בבני עקיבא? החולצת תנועה, בחורף קר להסתובב איתה ובקיץ היא רותחת.

מה תקני לה ליום ההולדת? אקנה לה דג זהב שימלא את כל אשר תחפוץ, תקציבים, שכני סניף נחמדים, מדריכים אידיאליסטים, קומונריות לכל הסניף.

מה למדת בתנועה שלא למדת במקום אחר? בתנועה למדתי שאפשר לזרום ולהוביל למקומות טובים. למדתי מיהם אנשים איכותיים שחיים את חייהם מתוך תחושת שליחות ומראים לכולם שאף פעם לא נגמרים האידיאלים. בני עקיבא היא תנועה שעושה המון למען עם ישראל, את הנתינה האדירה לכלל עם ישראל אני מרגישה שירשתי ממנה ומהאנשים שעומדים בראשה.

הילה סולימני

שבט נצח- סניף רמת אליהו ראשון לציון

מה את הכי אוהבת בבני עקיבא? בני עקיבא זה מבחינתי המקום בו רוכשים ערכים וגם לומדים איך לממש אותם בחיי היום- יום שלנו, כמי שמיצגים את הציונות הדתית.

מה תקני לה ליום ההולדת? ספרייה עם שלל ספרי עיון מתחומים רבים ,להראות את שילוב העולמות שיש בבני עקיבא.

מה למדת בתנועה שלא למדת במקום אחר? למדתי לכבד ולאהוב כל אדם באשר הוא, לדעת לחיות עם השונה, לקבל אותו והכי חשוב להיות חלק מעם ישראל בכל מצב ובכל רגע נתון.

רויטל וורקה

שבט נעלה- סניף עמידר בת ים

מה את הכי אוהבת בבני עקיבא? את הלב טהור בכל מקום ואת אהבת עם ישראל וארץ ישראל, חתירה תמידית לראות את הלב בכל אדם בישראל ואת הטוב שבו ולאהוב אותו.

 מה תקני לה ליום ההולדת? אני אקנה המון מדריכים חדשים וצדיקים ומלא מדריכות מתוקות, שיחנכו באהבה ובשמחה :).

מה למדת בתנועה שלא למדת במקום אחר? לחנך ולאהוב באמת

יאיר סגל

שבט נעלה- סניף בני ראם

מה אתה הכי אוהב בבני עקיבא? את השילוב בין הערכים לאחדות.

מה תקנה לה ליום ההולדת? חולצות תנועה לכולם!

מה למדת בתנועה שלא למדת במקום אחר? עד כמה חשובה אחדות עם ישראל.

תאיר גז

שבט איתן- סניף מורשת

מה את הכי אוהבת בבני עקיבא? את האווירה שיש בפעולות, מחנות, חודש ארגון. את המדריכה שלי, שלומית לוי. את הכל, תנועה איכותית מאוד.

מה תקני לה ליום ההולדת? מבנה חדש ונקי, אולי כמות של צבעים ללא הגבלה בחודשי הארגון.

מה למדת בתנועה שלא למדת במקום אחר? למדתי חברות ונאמנות, הקשבה לאחר ועזרה לזולת בכל המובנים. הכי חשוב: כמה כוח יש לי לנו להשפיע ולשנות דברים.

הודיה דביר

שבט דביר- סניף שוהם

מה את הכי אוהבת בבני עקיבא? האווירה הטובה, הביחד והעוצמות שיש בחבר'ה. העובדה שיש מדריכים, שכל כך חשוב להם התנועה והחניכים שמוותרים על הזמן והכיף שלהם למען זה.

מה תקני לה ליום ההולדת? הייתי קונה שעון, או מנפצת שעון שקיים.

מה למדת בתנועה שלא למדת במקום אחר? למדתי שאם יש לך חלום, תגשים אותו. אם אתה רוצה לעשות משהו בסניף, זה המקום והזמן בחיים שאנשים יקשיבו לכל מה שתגיד ותרצה לקדם ולעשות. למדתי שיש בנוער שלנו כוחות שאין בשום מקום אחר.

בת חן שבח

שבט נעלה- סניף קרית אתא

מה את הכי אוהבת בבני עקיבא? שפותחים בפנייך את הדלת, אתה יכול לבוא לסניף, להציע רעיונות, להיות מקורי, יצירתי וליזום דברים מטורפים וענקיים בסניף, במחוז ואפילו בארץ. מה שמשמח, שזה לא סתם דיבורים, אנשים באמת עושים את זה, וזה כיף גדול.

מה תקני לה ליום ההולדת? מזגן לסניף קרית אתא.

מה למדת בתנועה שלא למדת במקום אחר? להעריך את האנשים שיש לנו בעולם, להדגיש בכל אדם את הצדדים הטובים שלו, ללמוד ממנו ולקחת משהו אלייך, לחיים.