'מגיע לנו נשיא מענטש'

השר אורי אורבך מסביר מדוע הוא פועל לבחירתו של ח"כ ריבלין. ''מגיע לו, ובעיקר מגיע לנו".

בן שאול , י"ט באייר תשע"ד

ראובן ריבלין
ראובן ריבלין
צילום: פלאש 90

השר לאזרחים ותיקים, אורי אורבך (הבית היהודי), פועל מאחורי הקלעים לזכייתו של ח"כ ראובן ריבלין (הליכוד) במירוץ לנשיאות המדינה.

אורבך הסביר הערב (שני) בעמוד הפייסבוק שלו מדוע הוא תומך בריבלין. "טוב, די עם מכבי. מיצינו. עכשיו, אחרי עודפי פטריוטיות מתועשת, בשביל פטריוטיות אמיתית צריך את רובי ריבלין לנשיאות המדינה.

"הוא פשוט הכי מתאים", טוען אורבך, "אחרי כל הניסיונות המוזרים לדחות ולבטל, לבזות ולהתבזות, מגיע לנו נשיא מנוסה, פרלמנטר מצוין, אהוד, עממי, ירושלמי, מענטש. אני פועל ככל יכולתי כדי שהוא יזכה בתמיכת רוב הח״כים. מגיע לו, ובעיקר מגיע לנו", כתב.

המועמדים העיקריים לנשיאות הם חבר הכנסת בנימין בן אליעזר, חבר הכנסת ראובן ריבלין, מאיר שטרית ואולי השר סילבן שלום, שיכריז על מועמדותו רק אם יזכה בתמיכה פומבית של ראש הממשלה בנימין נתניהו. מועמדים נוספים הם השופטת בדימוס דליה דורנר, לשעבר שופטת בית המשפט העליון, ופרופסור דן שכטמן, חתן פרס נובל לכימיה וחתן פרס ישראל לחקר הפיזיקה.‏

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הודיע בצהריים כי הבחירות לנשיאות יתקיימו ביום ג', י"ב בסיוון תשע"ד, 10 ביוני 2014.

"תפקיד נשיא המדינה הוא בעיני תפקיד חשוב, תפקיד שנועד לאיחוי הקרעים, תפקיד שמסמל בעינינו את האזרח מס' 1", אמר אדלשטיין.

"לצערי הרב מה שמאפיין את המירוץ עד עכשיו הוא לא המירוץ שהיינו רוצים לראות", הדגיש יו"ר הכנסת, "אני דורש שהשבועות הבאים יוקדשו למירוץ כפי שאנחנו רוצים לראות אותו, כדי שכולנו נוכל אחרי הבחירות לכבד את האדם או הגברת שיבחרו לנשיאות המדינה".