חננו: בן 10 נעצר והוכה בידי בלשים

שלושה אחים מבת עין נעצרו ונלקחו למשטרת גוש עציון. לטענתם בלשי משטרה עיכבו אותם ללא הצדקה ובהמשך נעצר אחיהם בן ה-10 והוכה.

אורנית עצר , כ' באייר תשע"ד

מעצר מאסר אזיקים כלא
מעצר מאסר אזיקים כלא
Thinkstock

בלשי משטרה הגיעו אתמול (שני) לישוב בת עין שבגוש עציון ועיכבו שני אחים כבני 17 ו-19, וזאת ללא שנמסרה להם הסיבה לעיכוב.

לאחר שהועלו השניים לרכב הבילוש, טענו הבלשים כי אחיהם בן ה-10 השליך אבן על הרכב. אחד הבלשים יצא מהרכב ועצר אותו, כך נמסר מארגון "חננו".

לדברי האחים, במהלך הנסיעה לתחנת המשטרה, היכו הבלשים את הילד בן ה-10 בברוטאליות, וזאת בטענה שהתחצף לשוטרים. "אחד הבלשים חנק את אחי והאחרים היכו אותו מכות רצח", סיפר אחד האחים הגדולים.

שלושת האחים הובאו לתחנת עציון, שם הוכנסו האחים הגדולים לחקירה, בעוד האח הקטן אשר אינו נושא באחריות פלילית, קיבל שיחת אזהרה מקצין משטרה ושוחרר מהתחנה.

אולם האחים, אשר טרם נאמרה להם סיבת עיכובם לתחנת המשטרה, נדהמו כאשר לפתע נטען כי יידו אבנים על רכב הבילוש בו נסעו. השניים הכחישו זאת נחרצות וכעבור מספר דקות שינו החוקרים את החשד לתקיפת שוטרים בניידת עצמה. "הבלשים טענו שניסינו למנוע מהם להכות את אח שלנו ושתקפנו אותם", סיפרו האחים אשר הכחישו את המיוחס להם.

עו"ד רחביה פילץ מטעם ''חוננו'' הגיע לתחנת המשטרה במטרה לפעול לשחרורם של האחים, אולם רק כעבור מספר שעות של עיכוב התברר מדוע ככל הנראה הובאו לתחנה.

ב"חננו" אומרים כי שני אנשי השב"כ מהמחלקה היהודית הגיעו לתחנת המשטרה וערכו לשניים ''שיחות איומים''. "נכנסו לחדר שני אנשים לבושי אזרחי ואחד מהם הציג את עצמו בכינוי 'דן'. הוא התחיל לאיים עלי ואמר לי שהוא עוקב אחרי 24 שעות 7 ימים בשבוע", סיפר אחד האחים, נער בן 17.

"הוא אמר לי שהיעד שלו הוא להכניס אותי לכלא לכל החיים, ושהוא יפגע בי ובמשפחה שלי. גיחכתי אז הוא אמר לי שעוד יבוא יום שאני אהיה בתא חשוך והוא יצחק עלי. כשהוא ראה שאני ממשיך לצחוק הוא פשוט יצא מהחדר".

בהמשך שוחררו האחים למעצר בית של חמישה ימים ומעצר ישוב ל-15 יום.

בנוסף נעצר אתמול ילד בן 12 מבת עין. הילד נלקח לתחנת עציון שם נחקר בחשד לתקיפת שוטר, וזאת בעקבות תלונה של בלשי משטרה אשר טענו כי חסם את דרכם בעת שניסו להיכנס לבית הכנסת בבת עין. לאחר חקירה שוחרר הילד לביתו.

"האחים מבת עין נעצרו תחילה סתם ללא כל חשד", אמר בעקבות התנהלות המשטרה עו"ד רחביה פילץ. "ככל הנראה המשטרה מתנקמת באחים הגדולים יותר בגין מעשיו של האח הצעיר שהוא בסך הכל בין 10 ואין למשטרה יכולת חוקית להפעיל נגדו סנקציות". עו"ד פילץ בוחן כעת אפשרות לתבוע את המשטרה בגין מעצר שווא של האחים.